Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Etol Modelleri ve Yapılışları

Tığ işi örgülerden harika bir örgü etol modelleri ve yapılışları örneği. Aynı modeli birçok örgüde de kullanabilirsiniz. Harika bir el örgü hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü yelek modellerinde, merserize bluz modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü şal modelleri ve yapılışları için alize ipler, pamuklu ipler, akrilik ipler kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu örgü modellerini andıran bir örnek. Zincirlerle çiçek şekli verilerek örülen kolay örgü şal modellerinden. Şal modellerini örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler. Yeni şal modelleri ve yapılışı için güzel bir kenar oyası da kullanılmış. Siz isterseniz püskül falan da takabilirsiniz. Dantel motifli şal yapılışı ince pamuklu iplerle örülmüş süper bir örnek. Yavaş yavaş yeni olan şalımızın yapılışına geçelim. Örgü etol modelleri ve yapılışları için aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Etol Modelleri

Şemalı anlatımla hazırladığımız yepyeni bir model daha. Zincir çekilerek yaptığımız şalı istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Örgü etol modelleri ve yapılışları için 4 mm tığ kullanılmış. Pamuk karışımlı bir iplik ile örülmüş. Siz beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Şalın boyutları ise 73, 5 x 167, 5 cm ölçülerinde örülmüş. 142 zincir ile başlanmış. Kullanacağınız iplere göre ölçüler değişecektir.

Örgü Etol Modelleri ve Yapılışları

Şema yukarıdaki gibi. Daire zincir, artı sık iğne, T tekli trabzan, çizgiler ise trabzan anlamına geliyor. Şal çok güzel. İlk şema şema bittiğinde kenarına uygulayacağımız örneğin şeması. Diğeri ise şalda kullanacağımız şema. İstediğimiz boyutlara gelene kadar tur tekrarı yapıyoruz.

Örgü Etol Modelleri ve Yapılışları 1

Kaynak: https://www.yarnspirations.com/row-en/patons-crochet-shawl/PAC0126-008466M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler