Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Örgüye yeni başlayanlar da bu şalı kolayca yapabilirler. Çok güzel bir şal . Duruşu şahane. Atkı modeli olarak yapabilirsiniz. Boyunluk modelleri olarak yapabilirsiniz. İskoç battaniye modelleri olarak da örebilirsiniz. Teknik kolay ama çok şık duran bir teknik. Çeyizlik şal modelleri arıyorsanız gelin şalı nasıl yapılır ve Derya Baykal tığ işi şal yapılışı modellerimizi inceleyebilirsiniz. Sizler için en yeni örgü modelleri ve yapılışlarını vermeye devam edeceğiz.

Ekose Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Bu modelin yapılışında ebruli , patik ipler de kullanılıyor. Çok şık duruyor. Biz tek renk olan iple yapılışını göstereceğiz.

Malzemeler

  • 2 farklı renkte iplik ( 3 adet siyah, 2 adet beyaz )
  • 5.5 mm tığ
  • İğne
  • İplik
  • Makas

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 12

Bu şalı istediğiniz ölçülerde başlayarak örebilirsiniz. Siyah iplikle 52 zincir çekerek başlayalım. 4. zincire batarak trazan yapalım. 1 zincir çekelim. 1 zincir atlayıp 1 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde örmeye devam edelim. 2.tura geldiğimizde aynı renkli iple devam ederek 3 zincir çekip dönelim. Ve bir önceki turda yaptığımız gibi 1 zincir 1 trabzan yapalım. Kafesleri yaparken trabzanlar kare oluşturacak. Yani hep bir önceki turda trabzan üzerine batarak yapacağız.

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz. İstediğiniz turda renk değişikliği yaparak örebilirsiniz.

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 5

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 6

Şimdi kafeslerin içini doldurmaya geldi. İğnemize uzunca ip kesip geçiriyoruz. Kafeslerin bir altından bir üstünden geçirerek şalım sonuna kadar gelelim.

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 9

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 10

İstediğiniz kısımda renk değişikliği yapabilirsiniz. Beyaz ve siyahın muhteşem uyumunu göreceksiniz. En son şala uç kısımlarına püskül takalım.

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 7

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 8

Ve süper oldu.

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 11

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 4

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 3

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 2

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır?

İskoç Şal Modeli Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : http://persialou.com/2016/01/windowpane-plaid-scarf-free-crochet-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler