Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Örnekleri ve Yapılışları

Şal modelleri olarak, dantel örnekleri olarak, runner, masa örtüsü gibi, yelek modelleri olarak,bebek battaniyesi  olarak kullanabileceğiniz kolay bir model. Dantel runner modelleri olarak da harika duracak bir model. Şal modellerinde dantelleri çok kullanıyoruz. Anlatımlı şal modellerinde beğendiğimiz dantel motiflerini şallarda, battaniye modellerinde, masa örtüsü örneklerinde kullanıyoruz. Birazdan yapılışını paylaşacağımız modeli de aynı şekilde birçok modelde kullanabilirsiniz.

Dantel Şal Modelleri

Kenarı püsküllü kahve tonlarında çok güzel şal örnekleri ve yapılışları hazırladık. Nasıl yapıldığını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şemanın altında ise birkaç turun yapılışını yazılı olarak hazırladık. Sadece şal modelleri olarak değil masa örtüsü, runner gibi örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Pamuklu iplerle yazlık battaniye modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Motifleri birbirine son turda ekleyebilirsiniz.

Şal Örnekleri ve Yapılışları 1

8 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekip yanına 4 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekip 5 trabzan yapalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim. 4 yuva olacak. Bir sonraki turda yine 3 zincir çekip 4 trabzan ile devam edelim. 6 zincir çekip bir sonraki trabzanlar üzerine gelelim ve 5 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

Şalın yapılışı bu şekilde ilerliyor. İstediğiniz genişlik ve uzunlukta örebilirsiniz. En son kenarlarına püskül takıyoruz. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler ise sık iğne anlamına geliyor. Ve şal bittiğinde aşağıdaki gibi görünüyor. 5 x 10 motif genişliğinde örülmüş. Boyutları değiştirebilirsiniz. Çok güzel görünüyor değil mi. Artık ipleri değerlendirmek içinde örülebilir.

Şal Örnekleri ve Yapılışları

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Şal Örnekleri ve Yapılışları”
  1. Yeşim Doğangün dedi ki:

    Nergis şal modelini sipariş vermek isterim

    1. Melek dedi ki:

      Maalesef sipariş almıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler