Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Şal Yapılışı

Tunus işi örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada kenarları zikzaklı çok hoş hepimizin rahatlıkla örebileceği bir şal var. Tunus işi nasıl yapılır Türkçe videolu bir anlatım hazırladık. Sonra benzer bir modeli yabancı örgü modellerinden video hazırladık. Tunus işi şal yapılışı batik iple, tek renk iplerle veya modelde olduğu gibi birkaç rengin uyumuyla örülebilir. Tunus işi artırma, azaltma gibi işlemlerin nasıl yapıldığını da önceki içeriklerden bulabilirsiniz. Örgü şal örneklerinde tığla, şişle çok model ördük. Bugün tek şişle harika bir şal öreceğiz. Daha önce benzer bir model hazırlamıştık. Nasıl yapıldığını merak ederseniz tunus işi dilimli boyunluk yapılışından detaylara ulaşabilirsiniz. Yeni tunus işi modelleri arasında lisa şal var. Tarifine ise tunus işi lisa şal yapılışından ulaşabilirsiniz. Bir diğer şahane örnek ise baktüs şal modellerinden. Tunus işi baktüs şal yapımı çok hoşunuza gidecek. Daha fazla anlatımlı örnek için bizi takip etmeye devam edin. Şimdi şalımızın nasıl örüldüğüne geçeceğiz.

Tunus İşi Şal Nasıl Örülür?

3 renk kullanılarak örülmüş yeni model şal hazırladık. Tunus işi ileri ve geri şeklinde örülüyor. Örmesi kolay örgülerden. Ve tunus işi ile birçok model ördük. Bebek yelekleri, battaniyeler, hırkalar, paspaslar ördük. Şimdi güzel bir şal öreceğiz. Şalda 5 mm tığ kullanılmış. Şalın ölçüleri ise 142 cm x 56 cm.

Şala 256 zincir çekerek başlıyoruz. Klasik tunus işi örüyoruz. Kenar dönme işlemlerini sonda 8 ilmek kaldığında yapıyoruz. Renk değişimleri aşağıdaki gibi görünecek.

Tunus İşi Şal Yapılışı

Tunus işi şal yapılışı ise tamamlandığında göz kamaştıracak.

Tunus İşi Şal Yapılışı 1

Tunus İşi Şal Yapılışı 2

Tunus İşi Şal Yapılışı 3

İlk videomuz tunus işi nasıl yapılır videosu. Hadi izleyelim.

Son olarak ise kenar dönmelerin, kenar zikzakların nasıl yapıldığını anlatan videoyu eklemek istiyorum. Örerken işimizi çok kolaylaştıracak.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/patons-wrap-it-up-tunisian-crochet-shawl%E2%80%8B/PAC0126-030508M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler