Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Örnekleri Tarifleri

Tığ işi örgü modelleri ile devam ediyoruz. Güzel ve kolay bir şal. Dilediğiniz iplerle örebilirsiniz. Üçgen şal modellerinden. Angora iplerle, batik iplerle çok güzel duracaktır. Keten ipler, pamuklu ipler de kullanabilirsiniz. Şal örnekleri tariflerini adım adım resimlerle hazırladık. Resimlerden ve anlatımdan takip ederek çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Şalları günlük hayatımızda veya kızlarımızın, oğullarımızın çeyizlerine çok örüyoruz. En güzel modelleri örüyoruz. En güzel renklerle. Çeyizler veya günlük kullanım için öreceğiniz bir model. Boyutlarını ayarlayarak örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Örgü şal modellerinden etol şal modelleri ve yapılışından da çok tarif var. Dikdörtgen şal modellerini seviyorsanız kullanmak için onları da örebilirsiniz. Alize angora şal modelleri çeyizler için çok tercih ediliyor ama çok fazla ip çeşidi var. Beğendiklerinizi örebilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz şal örnekleri tariflerinin resimli yapılışına geçelim. Örgüden vazgeçmeyelim bir hobi olarak her daim örelim.

Ajur Örgü Şal Modeli Yapılışı

Yukarıdan aşağıya doğru örülen kolay ve şık bir şal. Degrade bir iplik ile örülmüş. Renkler harika. % 50 pamuk % 50 akrilik bir iplik. 4 mm tığ kullanılmış. Sizde benzer tarzda ipler kullanarak örebilirsiniz.

Şal Örnekleri Tarifleri 12

Şalın boyutları 208 cm x 89 cm boyutlarında. Yine şalın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kolay bir şal. Herkes rahatlıkla örebilir. Şalın boyutlarını istediğiniz gibi örebilirsiniz. Uzunluğu 208 cm olanak kadar örmeye devam edebilirsiniz. Artırmaları yaparak uca doğru örerek ilerliyoruz.  Şal için 6 zincir çekiyoruz. Resimlerdeki gibi örmeye devam ediyoruz.

Şal Örnekleri Tarifleri 10

Şal Örnekleri Tarifleri 11

Şal Örnekleri Tarifleri 2

Şal Örnekleri Tarifleri 3

Şal Örnekleri Tarifleri 4

Şal Örnekleri Tarifleri 5

Şal 2 tur tekrarından oluşuyor. V trabzanlar ile yuvalar yapıyoruz. Sonra içlerini dolduruyoruz. Ortaya şal örnekleri tariflerinden harika bir örnek çıkıyor.

Şal Örnekleri Tarifleri

Şal Örnekleri Tarifleri 1

Şal Örnekleri Tarifleri 7

Şal Örnekleri Tarifleri 8

Şal Örnekleri Tarifleri 9

Şal Örnekleri Tarifleri 1

Şal Örnekleri Tarifleri 6

Kaynak : https://www.anniedesigncrochet.com/2019/09/23/crochet-triangle-shawl-with-shells-free-pattern-fragrant-shawl/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler