Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Şal Yapımı

Şal modellerinden çok güzel bir örnek. Trabazanlarla, zincirlerle örülmüş harika bir tarif. Virüs şal modellerinden. İlk paylaştığımız anlardan itibaren çok sevildi ve çok örüldü. Halada örülmekte. Tek renk olarak da çok güzel duruyor, batik iplerle de. Bugün tek renk iplerle nasıl durduğunu göreceğiz. Tığ işi şal yapımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemada takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Yorum kısmından sorularınızı bırakabilir ve kolayca bize ulaşabilirsiniz. Şal örnekleri kışın en çok kullandığımız aksesuarlardan. Baharda serin günlerde, yazın serin akşamlarda da örgü şal modellerini çok kullanıyoruz. Örgü ve şal modellerini hem günlük kullanımlarda, hemde çeyizlik şal modelleri yapılışında kullanıyoruz. Sizlere hem günlük kullanımlar için hemde çeyizleriniz için keyifle öreceğiniz bir modelden bahsedelim.

Tığla Şal Modelleri ve Yapılışı

Alize üçgen şal modelleri için batik ipler kullanabilirsiniz. Akrilik ipler kullanabilirsiniz. Tek renk iplerle de çok güzel oluyor. Tığ olarak 2.5 mm tığlar veya kullanacağınız ipe uygun tığlar tercih edebilirsiniz. Tığ işi şal yapımının hemen şeması ile başlayalım.

Tığ İşi Şal Yapımı 1

Şemada bulunan sembollerden bahsetmek istiyorum. Uzun çizgi trabzan, siyah nokta ve beyaz nokta zincir anlamına geliyor. Şala ortadan başlıyoruz. Ve yanlara doğru açılarak ilerliyor ve üçgen şeklini alıyor. Kenarlarına püskül takabilirsiniz. Farklı bir kenar oyası modelleri kullanabilirsiniz. Şalın uç sivri kısımlarına da püskül takabilir, boncuk takabilirsiniz. Şimdi şalımız bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım.

Tığ İşi Şal Yapımı 2

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/5333857/post423039448/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler