Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü ve Şal Modelleri

Çeyizlik şal modelleri, gelin şalı modelleri olarak yapacağınız çok güzel bir örnek. Tarifini sizlere şemalı olarak hazırladık. Daha önce şemadan şiş örgü şal modelleri ördüyseniz  bu şalı kolayca örebilirsiniz. Şalın yanında sembollerin ne anlama geldiğini paylaştık. Şalı çıktı alarak veya telefonunuza kaydederek örebilirsiniz. Örgü ve şal modellerini angora iplerle örebilirsiniz. Bu renk krem rengi bir iple örülmüş ve çok güzel durmuş. Fıstıklı, popcornlu bir model. Fıstıkları aynı yere şişe ip dolayarak yapıyoruz. Ve sonra bu ilmekleri hep birlikte örüyoruz. Şal modellerinde fıstıklar çok kullanılıyor. Tığ işi veya şiş örgü fark etmez. Fıstıklı şal örnekleri ve yapılışı sadece şallarda değil lif örneklerinde ve yelek modellerinde de çok kullanılıyor. Örgüyü çok güzel gösteriyor. Sizde örgülerinizde uygun yerlerde fıstıkları kullanabilirsiniz. Daha fazla örgü modeli yapılışlarına mimuu.comdan ulaşabilirsiniz.

Gelin Şalı Modelleri ve Yapılışı

Örgü ve şal modellerinde 4.5 mm şiş kullanılmış. Sizler kullanacağınız ipleri uygun şişler kullanabilirsiniz. Eminim ördüğünüz şallar bu örnekten daha güzel olacaktır. Son kısımlara inci, taş boncuk da ekleyebilirsiniz. Fıstıkların olduğu kısıma. Şalı örerkende ekleyebilir veya sonrasında iğne ve iplikle dikebilirsiniz. Yaprakların başlangıç kısımlarına dikebilirsiniz mesela. Bu örnekleri farklı şal modellerinde kullandıklarımız olmuştu. Yaprağı ve yaprakların arasındaki ajurları.

Şal modelleri için genelde angora ipler kullanılıyor. Angora iplerin simli olanları, pullu olanları ve düz olanları var. Sizler beğendiklerinizi kullanabilirsiniz. Ben simli krem rengi ipleri şal örneklerine çok yakıştırıyorum. Bazen 3.5 mm şiş kullanıyorum bazen 4 modele göre. Şallarınızı ördükten sonra gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Örgüde gerdirme işlemi nasıl yapılır  sizlere daha önce anlatmıştık. İnceleyerek şal ve örgülerinizde bu tekniği kullanabilirsiniz. Ben kullanıyorum ve çok güzel sonuçlar alıyorum.

Şimdi şal modelinin şemasını görelim.

Örgü ve Şal Modelleri

Örgü ve Şal Modelleri 1

Örgü ve Şal Modelleri 2

Şemaları gördük ve şalımız bittiğinde nasıl duracak bakalım.

Kaynak : http://maoxiaoling570811.blog.163.com/blog/static/1779111522013731113954611/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler