Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mantar Örgü Şal Modeli Yapılışı

Birçok isimle anılan çok hoş bir şal anlatımı var sırada. Mantar örgü şal modeli yapılışı. Fıstıklarla örülmüş şallardan. Kolay örgü modellerinden. Bildiğimiz modası hiç geçmeyecek tığ işi şallardan. Bahar için ideal bir şal. Çeyizlik örgü şal modelleri olarak da kullanılabilecek örneklerden. Alize iplerle örüldüğünde çok güzel oluyor. Tek renk alize iplerle örüldüğü gibi batik alize iplerle de örebilirsiniz.

Örgü şal modellerini baktüs şal modelleri, omuz şal modelleri olarak boyutlarını ayarlayarak örebilirsiniz. Örgü boyunluk modelleri olarak örebilirsiniz. Boyunluk ve baktüs şal olarak örmek istediğinizde geniş boyutlarda örmüyoruz. Daha kısa örüyoruz. Omuz şallarında ise en ideal ölçüyü omuzlarımıza ölçerek belirleyebiliriz. Muhteşem güzellikte tığ işi şal çeşitli uzunluk ve genişlikte örülebilir. Alize iple kolay baktüs şal yapılışı için anlatıma geçelim.

Mantar Örgü Şal Nasıl Örülür?

Yün, tiftik ve akrilik karışımı iplerle şalı örüyoruz. Alize angora gold ipler kullanabilirsiniz. Simlisini, pullusunu kullanabilirsiniz. Sade ipleri kullanıp üzerine boncuk eklemeleri yapabilirsiniz. İpe boncukları şalı örmeden dizmeniz gerekiyor eğer boncuklu örmek istiyorsanız. Tığ olarak ise 3 mm tığ kullanıyoruz. İp çok ince 3 mm tığ olur mu dediğinizi duyar gibiyim. Eğer modeldeki gibi durmasını istiyorsanız 3 mm tığla örebilirsiniz. Videoda ise 2,5 mm tığ kullanıldı.

Mantar Örgü Şal Modeli Yapılışı

Mantar Örgü Şal Modeli Yapılışı 1

Mantar Örgü Şal Modeli Yapılışı 4

Mantar Örgü Şal Modeli Yapılışı 5

Mantar Örgü Şal Modeli Yapılışı 6

Son olarak videoya geçelim ve detaylarıyla mantar örgü şal modeli yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CcV6MHyLvHC/

https://www.instagram.com/p/CcKEzqCDgwk/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler