Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı

Daha önce hiçbir yerde görmediğiniz bir şal modeli daha. Ebruli iplerle çok güzel durmuş. Tığ işi örgü modelleri yapılacaklar listenize bir yeni model daha ekleyebilirsiniz. Çeyizlik şal modelleri olarak yapabilirsiniz. Örgü modellerinde güzel bir şal örneği. Tek renk , sade renkleri sevenler tek renklerle de örebilirler. Yazlık bebek battaniyesi modeli , yatak örtüsü modeli olarak da düşünebilirsiniz. Yaptığınız el işi , hobi modellerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Mimuu.coma üye olarak kendinize profil oluşturarak satış yapabilirsiniz.

Kare Motifli Üçgen Şal Nasıl Yapılır?

Sizlere önce modelin şemasını vermek istiyorum. Bilen arkadaşlar direk şemadan yapmak isteyebilirler. Kare motif yapıyoruz. Birde aynı motifin yarım halini yapıyoruz. Alt alta ikisini de göreceksiniz.

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 13

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 14

Motifleri yaptıktan sonra aşağıdaki şemadaki gibi yerleştirerek üçgen şeklini veriyoruz. 21 tam motif ve 7 yarım motiften oluşuyor. Motifler büyük.

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 15

Motifleri isterseniz dikerek isterseniz tığ ile birleştirerek yapabilirsiniz. Grup halinde arkadaşlarınızla, komşularınızla örgü severlerle birlikte örebilirsiniz. Workshoplar yapabilirsiniz. Güzel bir şal modeli oluyor.

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 7

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 11

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 8

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 9

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 10

Şimdi yapılışına üçgen şal modeli yapılışına geçebiliriz.

1.tur : 10 zincir çekip halka oluşturalım.Tekrar 10 zincir çekip yanına trabzan ile batalım. Yanına 4 trabzan daha yapalım. 7 zincir çekip 5 trabzan daha yapalım. 4 yuva olacak şekilde bu işlemi tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekelim. İlk yuvaya yanına 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 5 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım ve aynı işlemi tekrar edelim sıra sonuna kadar.

3.tur : 3 zincir çekip yanından devam ederek 5 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yerden devam ederek 5 trabzan daha yapalım. 2 zincir çekelim. Bir önceki turda yaptığımız 5. zincirin 3. zincirine sık iğne ile batalım. Tekrar 2 zincir çekip aynı işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

Modelin başlangıç kısmı bu şekilde . Diğer turları şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Şema sayfanın başında verilmiştik. Nasıl görünüyor ama güzel değilmi.

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 2

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 3

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 4

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 1

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 5

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 12

Kare Motifli Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışı 6

Kaynak: refankosmetika, cityarn

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler