Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı

Tığ işi örgünün ve şiş örgü modellerinin birleşiminden oluşan harika bir battaniye. Bebek battaniyesi modelleri olarak da örebilirsiniz. Kadife ipten tek kişilik battaniye olarak da örebilirsiniz. Renk uyumu, modeli çok güzel olmuş. Kadife ipten bebek battaniyeleri dışında da birçok örgü örüyoruz. Amigurumiler, yastıklar, saç bantları örüyoruz. Kadife ipten yastık nasıl yapılır, motifli modeller, düz bütün örülen modelleri paylaşıyoruz. Kadife ipten bandana yapımı yine çok güzel modellerden. Kadife ip battaniye modelleri, kadife ipten amigurumiler, kadife iple örgü modelleri ve daha fazlasını önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Kadife ipten bebek battaniye modelleri yapılışı için 2 farklı renkte ip kullanacağız. Ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayarak öreceğiniz battaniyede de renk seçimlerini de istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Dalgalı bebek battaniyesi, zigzag bebek battaniyesi yapılışının bir versiyonu diyebiliriz.

Kadife İpten Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Şişle Yapılışı

Şiş örgü modellerinin üzerine tığla süsleme yapılmış bir model. Kenarındaki püsküller battaniyeyi çok daha güzel hale getirmiş. Kadife ipten bebek battaniye modelleri yapılışı için videolu anlatım hazırladık. Yabancı örgü modelleri videosundan. Bunu sık sık söylüyorum ama eğer benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek yapabilirsiniz.

Battaniye 8 mm şiş ile örülmüş. 5 adet gri, 2 adet krem rengi ip kullanılmış. Battaniyenin boyutları 132 x 157 cm ebatlarında. Sizde istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. 127 ilmek ile bu ölçüler için başlayabilirsiniz. Battaniye için aşağıdaki şemayı kullanabilirsiniz.

Kadife İpten Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 6

Şemada boş kare önden düz arkadan ters olarak örülüyor. İçinde düz çizgi olan kare önden ters arkadan düz olarak örülüyor. K5tog 4 ilmek birlikte düz olarak örülüyor. Diğer simse ise 1 ilmekten 5 ilmek çıkartılıyor.

Kadife İpten Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı

Kadife İpten Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 3

Kadife İpten Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 2

Kadife İpten Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 1

Kadife İpten Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 5

Kadife İpten Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 4

Battaniye gerçekten çok güzel duruyor. Kadife iple hep düz modeller, aynı örnekler örmeyelim. Yeni modelleri denemekten çekinmeyelim. Kadife ipten bebek battaniye modelleri yapılışı videosunu izleyerek devam edelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-trellis-tassels-knit-afghan/BRK0502-001938M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler