Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Yastık Nasıl Yapılır?

Tığ işi örgü modelleri ile yapılmış harika bir kırlent modelleri tarifi. Birçok örgüde birçok fazla renk ip çeşidi ile ördüğümüz bir motif. Hanım dilendi bey beğendi motifinden yastık örüyoruz. Ev dekorasyonunuza renk katacak bir yastık. İç mekan dekorasyonunuzda her yerde kullanabilirsiniz. Örgü yastık modellerinde anlatımlı çok fazla çeşidimiz var. Normal örgü yünleri ile yapılmış yastıklar, makrome ipleri ile yapılmış yastıklar, kalın iplerle yapılmış yastıklar gibi. Gökkuşağı yastık yapımı son paylaştığımız modeller arasında. Örgü çıngırak modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Ahududu kırlent nasıl yapılır daha önce paylaşmıştık. Kalın iplerle öreceğiniz çok şık bir yastık. Bunlar sadece birkaç tanesi anlatımlı yastık modellerinden. Örgü kırlent modellerinde kadife ipleri kullanacağız. İstediğiniz renk düzeni ile yapabilirsiniz. Hazırsanız yavaş yavaş tarife geçelim. Kadife ip dışında farklı kalın iplerle de örebilirsiniz, normal yünlerle de. Tabi o zaman boyutlar değişecektir bunu unutmayalım. Aynı boyutlar için ya tur sayısını artırabilirsiniz yada daha fazla motif örebilirsiniz.

Örgü Kırlent Yapımı

Örgü kırlent yapımı için her zaman hırkalarda, bebek battaniyelerinde, yelek modellerinde, şallarda kullandığımız bir motif ile bugün kırlent örüyoruz. Kadife ipten yastık nasıl yapılır şemalı olarak hazırladık. Daha önceki yazılarımızda ayrıntılı anlatımını birçok kez paylaşmıştık. İstediğiniz renk kadife ipleri kullanabilirsiniz. Aynı kalınlıkta farklı ipleri de kullanabilirsiniz.

Kadife İpten Yastık Nasıl Yapılır?

Motifimizin şeması yukarıdaki gibi. Renk düzeni de yine yukarıda. Yastığın boyutları 61 x 61 cm ebatlarında. Motifleri ördüğümüzde sık iğne ile birleştiriyoruz arka ilmeklere batarak. Kadife ipten yastık nasıl yapılır son halini görelim. Bence çok güzel olmuş.

Kadife İpten Yastık Nasıl Yapılır? 1

Kadife İpten Yastık Nasıl Yapılır? 3

Kadife İpten Yastık Nasıl Yapılır? 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/bernat-pretty-granny-square-pillow/BRC0520-025914M.html?cgid=072420-global-folk

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler