Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahududu Kırlent Nasıl Yapılır?

Ahududu örgü modellerinden hırka modelleri, atkı modelleri, şapka modelleri, bebek örgü modelleri gibi birçok örgü ördük. Peki örgü puf modelleri veya örgü kırlent modelleri, örgü yastık modelleri örmeyi düşündünüz mü. Şimdi sizlere örgülerinizde fikir verecek harika bir çalışma hazırladık. Ahududu kırlent nasıl yapılır? Genelde kırlent, yastık modelleri 45 x 45 cm ebatlarında oluyor. Burada sizlere ahududu örneğinin yapılışını videolu olarak vereceğiz. Sizde istediğiniz ölçülerde kırlent, yastık ve puflar örebileceksiniz. Kalın örgü ipleri ile, penye iplerle, kordon iplerle yastıklarınızı örebilirsiniz. Bu modeli örerken çok ip yediği için ip sayınızı ona göre belirleyebilirsiniz.

Ahududu kırlent modeline geçmeden önce ahududu ile yaptığımız örgülere değinelim. Kendimiz için ahududu hırka yapılışı örebiliriz. Küçük kızlarımız için ahududu bebek hırkası yapılışı örebiliriz. Genç kızlarımız için ahududu uzun hırka yapılışını örebilirsiniz. Ve herkes için ahududu atkı yapılışını örebilirsiniz. Hadi şimdi kırlentimize geçelim.

Ahududu Kırlent Tarifi

Ahududu örneği zor ve karışık gibi görünse de aslında kolay bir model. Modelin nasıl yapıldığını sizlere videolu olarak hazırladık. Şişe ilmek sayılarınızı ayarlayarak istediğiniz boyutlarda yastıklar örebilirsiniz. Yastığınızın iki yüzünü de aynı örnekten kullanabilirsiniz. Veya ön yüzü ahududu, arka yüzü haraşo örgü modelinden, düz örgülerden oluşacak şekilde örebilirsiniz. İki yüzü birbirine dikerek birleştirerek kapatıyoruz. Ve köşelere püsküller ekliyoruz. Ortaya harika bir görüntü çıkıyor. Şimdi örneğin yapılışına geçelim.

Örneğin nasıl yapıldığını izledik. Ahududu kırlent nasıl yapılır kısaca değinmeye çalıştık. Şimdi modelleri inceleyelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/individual_home_decor/

http://szkrisztadesign.blogspot.com/2017/11/ujabb-texturas-kotes-mintaba-lettem.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler