Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Gül Kırlent Yapılışı

Baharın renklerini simgeleyen cıvıl cıvıl içinizi açacak bir kırlent yapılışı. Yaz akşamlarında balkonlarınızı ya da salonlarınızda en sevdiğiniz köşeyi süsleyecek. Siz farklı renklerde, sevdiğiniz renklerde, isterseniz tek renk örebilirsiniz. Tercih tabiki yine sizlerin. Hadi başlayalım renkli gül kırlentimizi örmeye.

renklikirlent-2

İlk önce hangi renkle örmek istiyorsak o iple  sihirli halka oluşturalım. 4 zincir çekelim. Halkanın içine 1 DC 1 CH yapalım 6 kez. İlk başta çektiğimiz 4 zincirin üzerine son zinciri sabitleyelim. 8 adet yuva olacak. Ve rengimizi değiştirelim.

Yaprakları kullanmak istediğimiz renkle başlıyoruz. Herhangi bir yuvadan başlayalım. İlk önce sc, 3DC, sc şeklinde sıra sonuna kadar tekrarlayalım. 8 adet yaprak olacak.

Yaprakların arkasına 2. yaprakları yapacağız. İlk etapta sc, 3ch, sc şeklinde 8 adet yuva yapalım. Daha sonra bu yuvaların içine sc, 5Dc, sc şeklinde 8 adet taç yaprak oluşturalım. Sabitleyip ipi keselim ve başka bir renge geçelim.

Taç yaprakların arka kısmına köşeden başlayıp 3DC, 1 ch, 3 DC yapıyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip diğer taç yaprağın arka kısmına 3 DC yapıyoruz, sıra sonuna kadar tekrarlıyoruz. En son etrafına sık iğne geçip ipi kopartıyoruz. Birleştirmeleri motifleri karşılıklı getirip sık iğne ile birbirine birleştiriyoruz.

ch = Zincir ; sc = sık iğne; dc = ikili trabzan

renklikirlent-3

renklikirlent-4

Renkli Gül Kırlent Yapılışı 4

Renkli Gül Kırlent Yapılışı

Kaynak : https://rosehip.typepad.com/rose_hip_blog/2008/11/index.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler