Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahududu Atkı Yapılışı

Kış için harika bir aksesuar. Kalın şişler ve kalın iplerle örgü modellerimize devam ediyoruz. Ahududu atkı yapılışı var sırada. Yapılışı oldukça kolay. Yine haraşo örgü modeli, yine ahududu örgü örneği. Haraşo örgü modeli nasıl yapılır derseniz örgünün ön yüzünden ve arka yüzünden hep düz olarak örülüyor. Veya hep ters olarak örülüyor. Ben düz örerek yapıyorum. Ahududu örneğini ise nasıl yapıldığını sizlere alt kısımda videolu olarak hazırladık. Ahududu örneğini birçok örgüde kullanıyoruz. Bebek örgü modellerinde, balon hırka yapılışında. Örgü boyunluk modelleri, örgü bere modelleri olarak da çok güzel duruyor. Her örgüye yakışıyor. Bugünde atkı severler için, atkı kullanmayı sevenler için harika bir atkı örgü modelleri ve yapılışları var. Hazırsanız başlayalım.

Ahududu Atkı Nasıl Yapılır?

Birçok örgüde kullandığımız tekniklerden oluşuyor. Ahududu atkı yapılışı lastik örgü modelinden, ahududu örneğinden ve haraşodan oluşuyor. Kalın ipler kullanıyoruz. Ve kullandığımız ipe uygun şişler. 8 – 10 mm arası şişler kullanabilirsiniz. İpiniz çok kalın olursa 12 mm şiş kullanabilirsiniz.

Atkınız yapılışı için istediğiniz sayıda ilmek atarak başlayabilirsiniz. Ahududu örneği 6 ve katlarından oluşuyor. Ve kenar ilmeği ekliyoruz. Atkıya ipinizin kalınlığına ve istediğiniz genişliğe göre ilmek sayılarınızı belirleyebilirsiniz. Şişimize ilmek attıktan sonra 10 sıra kadar 1 düz 1 ters lastik örüyoruz. Daha sonra ahududu örneğini kuruyoruz. 4 – 5 sıra ahududu yapıyoruz. Daha sonra sadece istediğimiz uzunluğa ulaşana kadar haraşo örüyoruz. Ve tekrar aynı sayıda ahududu yapıyoruz. Ve lastik yapıp bitiriyoruz. Lastik ve ahududu birleşim kısmına fotoğraflarda gördüğünüz gibi ip doluyoruz.

Kaynak : https://lepastell.com/collections/hats-belts-sunglasses/products/oversized-luxury-hand-knitted-wool-scarf

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Ahududu Atkı Yapılışı”
  1. Estela dedi ki:

    Me encantas su página y no deja de revisar la todos los días Gracias por enseñarnos tantas cosas bonitas, un gran saludo desde Argentina Estela.

    1. Melek dedi ki:

      Muchas Gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler