Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı

Çok zarif bir şal modeli. Kız çocuklarınız için yapacağınız bir günde kolayca bitireceğiniz bir üçgen şal modeli. Bu model çok kullanılıyor. Eminim biryerlerde farklı şekillerde bu modelden hazırlanmış ürünler görmüşsünüzdür. Bebek battaniyesi modelleri, üçgen şal modelleri, panço modelleri, motifli örnekler . Herşey yapılıyor. Bu güzel şalı ördükten sonra birde kızlarınıza kumaştan sırt çantası modeli yaparsanız değmeyin keyfine. Ondan mutlusu olmaz.

Bebek Şal Modelleri Nasıl Yapılır?

Bu proje için evde kalan iplerinizi de kullanabilirsiniz. Çocuklar, bebekler için özel hazırlanmış ipleri tercih edebilirsiniz. Pamuklu iplikler, bambu iplikler, yün iplikler tercih edebilirsiniz. Aldığınız ipe uygun tığ tercih edin. Ben orta kalınlıktaki bir ip içine genelde 3.5 mm kullanıyorum.

Modeli önce 3 zincir çekip halka oluşturarak başlıyoruz. Sonra 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapıyoruz.

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı 1

Bir sonraki turda sıra başına ve sonuna da trabzan yaparak artırıyoruz. Aşağıda gördüğünüz resim örerken size kolaylık sağlayacaktır.

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı 2

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı 3

Orta kısımda hep aynı yere 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. Arada kalan yuvalara 3 trabzan yapıyoruz. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlıyoruz.

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı 4

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı 5

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı 6

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı 7

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı 8

İster her sırada renk değiştirerek ister belli bir aralıkla renk değiştirerek istediğiniz uzunluğa ulaşana kadar bu işlemleri tekrar edelim. Kenar için yuvalar üzerine ve her bir trabzan üzerine 1 sık iğne örelim. 2. turda 1 sık iğne, 3 zincir 1 sık iğne yapalım. 3 zincir çektikten sonra 3 ve 4. sık iğne arasına batarak yuva yapalım.

Kordon içinse 3 renk ipi bükerek saç örgüsü yapalım. Ucuna püskül, boncuk, örgü çiçekler  takabilirsiniz.

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı 9

Çocuk Şal Modelleri Yapılışı

Kaynak :
www.blijmetdraadjes.nl/2011/08/11/halve-granny-square/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler