Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Şal Modelleri

Evde kalan ipleri değerlendirmek için çiçekli çok güzel bir motifli şal modelleri yapılışı hazırladık. Batik iplerle örülmüş örneklerini göreceğiz. Dilerseniz hırka modellerinde, yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Şal örgüleri örneklerini tek renk olarak angora iplerle de örebilirsiniz. Orta kısımlarına inciler dikebilirsiniz. Çok zarif olacaktır. Kanat şal yapılışı gibi yepyeni şallar, görülmemiş modellerin tarifini hazırlıyoruz. Hadi şimdi yeni modelimizin yapılışına geçelim. Unutmadan aklıma gelmişken söyleyeyim örgü runner modelleri olarak da kullanılabilir model. Motifli şal modellerinin şemalı anlatımına geçiyoruz. Hazırlayın ipleri.

Motifli Şal Nasıl Örülür?

Batik iplerle motifli şal modellerini örebilirsiniz. Evinizde olan daha önce ördüğünüz örgülerden artan parça ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Şalı son turda çiçek yapraklarının tepe kısımlarından birbirine ekliyoruz. Kolay bir model. Yazlık battaniye modelleri olarak da örülebilir. Kalın iplerle örgü paspas modelleri olarak da örülüp kullanılabilir. Hadi şimdi motifli şal modellerimizin şemasını görelim.

Motifli Şal Modelleri

Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan, artılar sık iğne anlamına geliyor. Çiçeğin yapılışına sihirli halka ile başlıyoruz. Ve şemadaki gibi örüp aşağıda gördüğümüz düzende birbirine ekliyoruz.

Motifli Şal Modelleri 1

Modelde aşağıdaki gibi batik bir iplik kullanılmış.

Motifli Şal Modelleri 5

Ve sıra geldi şalın açıklamalarını bitirdikten sonra nasıl göründüğünü incelemeye. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Şal güzel ve kolay. İstediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. İşte şalımızın son hali.

Motifli Şal Modelleri 3

Motifli Şal Modelleri 2

Motifli Şal Modelleri 4

Kaynak : https://www.katia.com/NL/modellen-patronen-herfst-winter-dames-stola-8030-388.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler