Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Açıklamalı Şal Modelleri

Kenar oyalı harika bir şal. Açıklamalı şal modelleri çeyizler için veya günlük kullanımlarınız için ideal bir model. Batik iplerle örülmüş bir örnek. Tek renk angora iplerle veya merserize iplerle de harika duracak bir model. Şal modellerinde renkli ipleri de kullanabilirsiniz. Eminim sizin ellerinizden çıkan örgüler harika duracaktır. Kenar oyası olarak farklı modelleri de kullanabilirsiniz. geniş kenar oyaları şalınızı daha geniş ve daha şık gösterecektir. Daha önce şiş örgü ile boyunluk modelleri örmüştük. Ve kenar için tığ oyası kullanmıştık. Değişik ve harika bir örnek olmuştu. Bu boyunluğun yapılışına şiş örgü boyunluk modeli yapılışından ulaşabilirsiniz. Seveceğiniz bir tarz. Orada gördüğünüz kenar oyalarını da bu yalda kullanabilirsiniz. Şallarda fıstıklı modelleri de çok kullanıyoruz. Fıstıklı şal örnekleri ve yapılışı güzel bir model. Çeyizleriniz için örebilirsiniz.

Açıklamalı şal modelleri için sizlere şema hazırladık. Şemadan şalı kolaylıkla örebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz açıklamalı şal modelinin yapılışına geçelim.

En Güzel Şal Modelleri

Açıklamalı şal modelleri için batik iplik ve tek renk ipi aynı anda kullanıyoruz. Sadece tek renk veya sadece batik iplerle de örebilirsiniz. Simli ipler veya pullu iplerle de süper duracak bir örnek. Kenar oyasını örerken son turda inci veya boncuk da ekleyebilirsiniz şalınıza. Ayrı bir hava katacaktır.

Açıklamalı Şal Modelleri 12

Şal şemada görüldüğü gibi velev olarak artarak genişliyor. 100 sıra ördükten sonra şalı bitirebilir ve kenar oyasına geçebilirsiniz. Şalın velev kısmını bitirdikten sonra kenar oyasını örebilirsiniz. Beğendiğiniz örnekleri veya şemada gördüğünüz örnekleri örebilirsiniz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/403

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler