Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı

Şiş örgü modellerinden muhteşem bir şal tarifi hazırladık. Aslında bildiğimiz bir şiş örgü örneğinden oluşuyor. Kum boncuk eklenerek model bambaşka bir hale çevriliyor. Örgü şal modellerinde sizde boncuk eklemeleri yapabilirsiniz. Tığ işi veya şiş örgü fark etmez. Çeşitli boncuklar, taşlar, inciler şallara çok yakışıyor. İlk olarak boncuk eklemesini ipe dizerek yapıyoruz. Veya örerken boncuğu ekliyoruz. El örgü şal modelleri ve yapılışı hazırlamıştık. Boncukların çok yakışacağı modellerden. Mesela boncuklu şal modelleri arasında ördüğümüz kolay modellerden bir tanesi daha var. Tığla ördüğümüz modellerden. Tarifine boncuklu gelin şalı yapılışından ulaşabilirsiniz. Boncuklu dantel şal yapılışı ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin. Şimdi yeşil renkle örülmüş modelin anlatımına geçelim.

Boncuklu Dantel Şal Nasıl Örülür?

Şalda kullanılan iplik ipek karışımlı bir iplik. Parlak ve göz alıcı duruyor. Sizde ipek karışımlı ipler kullanarak şalı örebilirsiniz. Veya alize iple şal modelleri olarak örebilirsiniz. Pamuklu ipler de güzel duracaktır şalda. Kullandığımız renge göre uygun boncuklarla şalımızı süsleyebiliriz. Etol şal modellerinin boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 9

Şalın kenar kısmında pirinç örgü modelini kullanıyoruz. 1 düz 1 ters, arka sırada 1 ters 1 düz olarak örülüyor. Pirinç örgünün nasıl yapıldığını alt kısımda videoda bulabilirsiniz. Şalın orta kısmında zarif bir şiş örgü örneği kullanılıyor. Bildiğimiz bir model. Bu kısma boncuk eklemesi yapılıyor.

Şimdi dantel kısım için model çıkartmak adına şişe 23 ilmek atalım. Şimdi 7 kez 1 düz 1 terse olarak örelim.  Tığla boncuğumuzu ekleyelim. O ilmeği düz olarak örelim. Şişe ip dolayalım. 2 ilmek düz örelim. Kalan kısımda ilmek yönü değişikliği de yapıyoruz. Detayları videodan bulabilirsiniz. Hemen sizlere boncuklu dantel şal yapılışı duruşunu vermek istiyorum. Sonrasında videoyu izleyelim.

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 2

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 3

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 4

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 1

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 10

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 9

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 7

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 6

Boncuklu Dantel Şal Yapılışı 5

 

Pirinç örgü modelini izlemeden geçmeyelim.

Kaynak : https://blog.expressionfiberarts.com/2021/10/29/how-to-apply-beads-to-your-knitting-knit-this-beaded-shawl-scarf-arden/

https://www.expressionfiberarts.com/products/arden.html#product-tab-description

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler