Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Batik İple Motifli Şal Yapılışı

1 batik ipimiz 1 de düz renk ipimiz var. Bu güzel iple en güzel örgü şal modellerini örüyoruz. Motifli çok hoş örülmeye değer örgü şal modellerinden. Çeyiz kıskandıracak şal modellerinden. Sevdiğiniz renklerle şalı hemen örmeye başlayabilirsiniz. Renk uyumları çok güzel olmuş. Tığ işi şal modellerini istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Örgü atkı modelleri, örgü fular modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Bu güzel örnekle çok güzel örgü yelek modelleri de olur. Çeyizlik yelek olarak düşünebilirsiniz. Yada tek renk örerek çeyizlik veya günlük yaşamda kullanacağınız yelekler olarak da örebilirsiniz. Merserize – pamuklu – keten iplerle örerek yazlık örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Bugün şal olarak paylaşalım. Daha sonra siz istediğiniz modelde kullanabilirsiniz. Batik iple motifli şal yapılışı birçok tasarımda kullanılabilir.

Örgü şal modellerinde çok güzel örneklere yer verdik. Aynı zamanda şallarda kullandığımız örnekleri farklı modellerin tasarımlarında da kullandık. Mesela firkete örgü bebek battaniyesi yapılışı paylaşmıştık. Aynı modeli alize iplerle şallarda da kullandık. Ajurlu örgü dikdörtgen şal yapılışı ise hırkalar, kazaklar, battaniye, yelek gibi birçok modelde kullanacağımız örnekten oluşuyor. Hazır mısınız? Hemen yeni motifli şal modellerinin yapılışına geçiyoruz.

Batik İple Şal Nasıl Örülür?

Çok güzel çok şık bir örgü modeliyle daha devam ediyoruz. Motif afrika menekşesi örneğinden oluşuyor. Bu motifi hep bebek battaniyesinde kullanmıştık. Şalda da çok güzel durmuş. Ayrıca örneği farklı iplerle dantel runner modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Şal olarak çok güzel olduğuna göre runner olarak da muhteşem olur.

Batik İple Motifli Şal Yapılışı

Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz. Muhteşem olmuş. Şimdi bu muhteşem şalın nasıl örüldüğünü öğrenme vakti. Adım adım batik iple motifli şal yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler