Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Panço Nasıl Yapılır?

Çok şık panço modeli paylaşacağız sizlere. Gelinlik üzerine de kullanabilirsiniz. Gelinlik üzerine ve baharda serin akşamlarda kullanabilirsiniz. Yine şal modelleri de soğuklardan sizi koruyacaktır. Çok şık , en yeni örgü şal örneklerini sizlerle paylaşıyoruz. Panço modeli, şal modeli olarak kullanacağınız çok zarif bir model. Prenses panço yapımı. Dentel modeli ile örüyoruz. Beğendiğiniz başka iplerle de örebilirsiniz. Modelin sizlere şemasını vereceğiz. Ve şemanın açıklamasını. Panço modellerinden de sizlere birçok örnek paylaşımlarımız oldu. Motifli panço örnekleri, tığ işi panço modelleri, şiş örgü panço modelleri. Kolay dantel panço örneği de hem şal olarak hemde panço olarak kullanacağınız şık bir örnek.

Anlatımlı Örgü Bayan Panço Modelleri

Çok şık bir panço . Dantel ipleri ile örebilirsiniz. Pançoyu iki kademede yapıyoruz. Önce zincir çekiyoruz. Boyun kısmı için. Bu zincirin üzerine her bir ilmeğe trabzan yapıyoruz. Daha sonra şemayı uygulayarak yaka kısmını örüyoruz. Yaka kısmını örüp bitiriyoruz. Zincirin diğer tarafına ise gövde , omuzları örten kısmı yapıyoruz. Aynı şemayı trabzan yapmadan direk olarak şemadaki gibi zincirlerle uyguluyoruz. Tüm pançoyu bitirince kenar oyası yapmayı unutmuyoruz. Pançonun yaka kısmı kenarlarına , omuz kısmı uçlarına ve ön kısma gelen yerlere fıstıklarla kenar oyası yapıyoruz.

Dantel Panço Nasıl Yapılır? 1

Şemada artırlar sık iğneyi , daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Pançoyu bitirdik. Ponponlarla süsleyebiliriz.

Dantel Panço Nasıl Yapılır?

Kaynak : https://mirincondecrochet.wordpress.com/2017/04/06/capita-para-pincesa/

Benzer İçerikler
One thought on “Dantel Panço Nasıl Yapılır?”
  1. Grasiz Venegas Beroiza dedi ki:

    Se ve muy hermoso, el punto tiene le misma forma del que se hace a dos agujas de tejer y se llama ” punto pavo real”. Felicidades y gracias por compartir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler