Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Panço Nasıl Örülür?

Beğeneceğinizi düşündüğüm motifli panço yapımından bahsetmek istiyorum. Anlatımı sizlerle şemalı olarak paylaşacağım. Şemadaki sembollerin ne anlama geldiğini söyleyeceğim. Ve kolayca örebileceksiniz. Renkli kısımlar için evde kalan iplerinizi değerlendirerek örebilirsiniz. Ben çok beğendim bu pançoyu. Motif büyük bir motif. Bebek battaniye modelleri için, örgü hırka modelleri içinde uygun bir model. Kolay panço örgü modeli olarak tığ işi örgü modeli yapabilirsiniz.

Motifli Örgü Panço Yapımı

Şemalı olarak sizlere anlatacağımız güzel bir tığ işi panço yapımı var. Bu tarz panço modeli daha önce görmüştüm birkaç kez ama yapılışlarını bulamamıştım. Dün başka bir model ararken karşıma bu model çıktı paylaşmadan edemedim. Örmeyi düşünenler için güzel bir fikir. Pamuklu iplikler kullanabilirsiniz. Evde olan ipleriniz varsa onlarla örebilirsiniz. Kırmızı, yeşil, sarı , gri ve krem rengi. Tabi siz renkleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Şimdi sizlere şemayı verelim.  Şemada halkalar zinciri, x ler sık iğneyi, uzun çizgiler ve trabzanı onun üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini gösteriyor. Şal bu 3 örgü teriminden oluşuyor.

Motifli Panço Nasıl Örülür? 7

Motifli Panço Nasıl Örülür? 8

Motifli Panço Nasıl Örülür? 10

Motifli Panço Nasıl Örülür?

İlmekler hep birlikte nasıl örülür resimli olarak onu görelim şimdi. Bir araya toplanmış çizgilerin son ilmeklerini birlikte örerek yapacaksınız.

Motifli Panço Nasıl Örülür? 1

Pançoyu motiflerini isterseniz dikebilirsiniz. İsterseniz karşılıklı sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Motifleri aşağıdaki gibi birleştireceksiniz.

Motifli Panço Nasıl Örülür? 9

Ve uç kısımlarına püskül takıp pançoyu bitiriyoruz. Artık çok şık bizi soğuktan koruyacak güzel bir pançomuz var. Bittiğinde nasıl görünüyor bakalım mı.

Motifli Panço Nasıl Örülür? 6

Motifli Panço Nasıl Örülür? 5

Motifli Panço Nasıl Örülür? 4

Motifli Panço Nasıl Örülür? 3

Motifli Panço Nasıl Örülür? 2

Kaynak : http://www.green-bird.at/2016/04/gehaekelter-poncho-aus-granny-squares.html

Benzer İçerikler
One thought on “Motifli Panço Nasıl Örülür?”
  1. Grasiz Venegas Beroiza dedi ki:

    Muy lindo, gracias por compartir!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler