Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Şal Modelleri

Harika bir şal modelleri tarifi daha. Evde kalan ipleri değerlendirmek için çok güzel bir fikir. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Cıvıl cıvıl bir şal. Çiçekli şal modellerinden. İçinizi açacak örerken sizleri rahatlatacak bir şal. Çiçekleri sadece şal yapımında değil örgü panço modellerinde, yazlık hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel olacaktır eminim. Çiçekli şal modellerinin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Renk düzenini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örgü etek modelleri, hırkalar, şallar örebilirsiniz. Etek ördüğünüzde içine astar geçirebilirsiniz. Pareo olarak tek etek olarak da kullanabilirsiniz. Çiçekli örgülerimizden çiçekli üçgen şal yapılışı da az önce saydığımız modeller içinde örebilirsiniz. Tığ işi çiçekli şal modeli  yapımı da aynı şekilde. Renkli iplerle örmüştük. Batik iplerle, renk geçişli iplerle de çok güzel duracak modeller.

Güzel Şal Modelleri

Bahar gibi, yaz gibi içinizi ısıtacak çok güzel bir şal. Artık ipleri değerlendirmek için çok iyi bir model. Aynı özellikte ipleri, aynı incelikte ipleri kullanarak çiçekli şal modellerini örebilirsiniz. Çiçekleri örerken birbirine eklemek için son turu kullanıyoruz. Son turda çiçekleri ekliyoruz. Modeldeki şalın boyutları 72 x 210 cm. Bu ölçülere saçaklar dahil değildir. Şalda iplik olarak % 58 pamuk, % 42 akrilik ipler kullanılmıştır. Beğendiğiniz renklerle iplerle örebilirsiniz. Modeldeki şal 4 mm tığ ile örülmüş. Şimdi şemaları görelim.

Çiçekli Şal Modelleri

Çiçekli Şal Modelleri 1

Çiçekli Şal Modelleri 8

Şalın tamanının yapılışına yabancı da olsa çiçekli şal modelleri pdf tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şal için aşağıdaki püskül şemasını uygulayabilirsiniz.

Çiçekli Şal Modelleri 5

Ve şalı yakından inceleyelim.

Çiçekli Şal Modelleri 6

Çiçekli Şal Modelleri 2

Çiçekli Şal Modelleri 7

Çiçekli Şal Modelleri 9

Çiçekli Şal Modelleri 4

Çiçekli Şal Modelleri 3

Kaynak : https://durableyarn.com/patronen/331/colourful-cosy-flower-shawl

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler