Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır?

Sizlere şemalı çok güzel bir şal modelleri hazırladım. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Modelde kullanılan renkte çok güzel. Tığ işi şal modellerini sevenler hemen başlamalılar. Satış yapan takipçilerimizde kendilerinden model isteyenlere bu güzel örneği gösterebilirler. Daha önce sizlere virüs şal modeli yapılışından bahsetmiştik. İlk defa bizde gördüğünüz bir modeldi. Herkes tarafından çok sevildi ve şuna ebruli ipliklerle sıkça örülüyor. Sosyal medya üzerinden fotoğraflarını bizimle başlıyor takipçilerimiz. Kenar oyası modeli eklenerek yapılmış çok güzel bir şal modeli paylaşıyoruz sizlerle. Ebruli iplikler, tek renk iplikler, angora veya farklı iplikler kullanabilirsiniz. Ebruli iplikler içinde turuncu , sıra renk olan ipliklerle şallar çok güzel oluyor. Virüs şal modeli yapılışına benzer bir model de şemalı anlatımlı şal modeli. Dileyenler kendileri için onları da örebilirler.

Tığ İşi Üçgen Şal Yapılışı

Beğendiğiniz ipliklerle şalı örebilirsiniz. Ve tığ seçimi için örmek istediğiniz iplere uygun tığlar kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere şemanın gövde kısmının şemasını vereceğim. Şemada kullanılan sembollerin anlamlarını hemen şemanın altında bulabilirsiniz. Model zincir ve trabzanlardan oluşuyor.

Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır? 1

 

Halkalar zinciri , uzun çizgiler ise trabzanları temsil ediyor. Trabzan üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini temsil ediyor. Şimdi sizlere kenar oyası şablonunu verelim.

Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır? 8

Kenar oyasında kullanılan sembollerde aynı anlama geliyor. Ekstradan fıstık yapıyorsunuz. Fıstığı nasıl yapacağınıza dair aşığıda fotoğrafta görebilirsiniz.

Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır?

Ve şalı bitirdik. Çok kolay şal modeli yapılışı. Kenar oyası ayrı bir güzellik katmış.

Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır? 3

Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır? 5

Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır? 7

Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır? 10

Kaynak : http://www.maschenzaehler.de/anleitungen/haekelanleitung-erigeneia/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler