Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Baharlık Örgü Şal Yapılışı

Örgü şal modellerinin çok güzel bir örneğinin videolu yapılışını hazırladık. Yeni baharlık örgü şal yapılışı. Yazlık örgü şal, baharlık örgü şal olarak örüp kullanabilirsiniz. Çeşitli iplerle çeyizlik şal modelleri olarak örebilirsiniz. Kolay örgü modellerinden dikdörtgen şal modellerinden bir tarif. Ayrıca bu örneği örgü yelek yapımında, örgü hırka yapımında da kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen şal modelleri, etol şal modelleri çeyizler için çok tercih edilen şal çeşitlerinden. Günlük kullanım için boyunluk olarak öreceğiniz şalları daha kısa örerek baktüs şallar örebilirsiniz. Yani beğendiğimiz herhangi bir örnekle ördüğümüz şalı biraz daha kısa örerek boyunluk veya baktüs olarak kullanabiliriz. Etol şalları da eni dar olarak örüp örgü fular modelleri gibi kullanabiliriz. Mesela şişle örülmüş şiş örgü dikdörtgen şal yapılışı ajurlu olarak ördüğümüz ve boyunluk olarak da kullanacağınız örneklerden. Örgü şal modelleri dikdörtgen olarak örülmüş yeleğe veya hırkaya da dönüştürülecek modelin yapılışına geçelim.

Tığ İşi Şal Nasıl Örülür?

Merserize iplerle, pamuklu iplerle örülmüş baharlık yazlık olarak kullanılacak modellerden. Şalın genişliğini, uzunluğunu istediğiniz gibi örebilirsiniz. En ideal ölçüyü omuzlarınıza ölçerek belirleyebilirsiniz. Pamuklu iple örülen şal için alize diva kullanıyoruz. 2,5 mm tığ kullanabilirsiniz. Alize iple ördüğünüzde ip ince olduğu için aynı sayıyla başlasanız bile ölçüler farklılık gösterebilir.

Yeni Baharlık Örgü Şal Yapılışı

Son olarak videoya geçelim ve yeni baharlık örgü şal yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler