Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen

Örgü şal modellerinden çok güzel bir örnek ile daha devam ediyoruz. Örgü şal modelleri dikdörtgen şeklinde örüyoruz. İstediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Pamuklu – akrilik karışımı iplerle örülmüş bir model. Örgü şal modelleri için elinizde olan ipleriniz varsa onu kullanabilirsiniz. Çeyizlik şal modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Şal modelleri yaz kış kullandığımız aksesuarlardan. Çeyizlik olarak da ördüğümüz parçalardan. En güzel modelleri bulup keyifle örüyoruz. Tığla yapılan şal modelleri sarı tonlarında bir renk ile örülmüş. Krem rengi, batik iplerle örebilirsiniz. İplerde renk seçeneği oldukça fazla. Kış gülü şal modeli yapılışı yeni ve çok güzel modellerden. Parça ipleri de değerlendirmek için süper bir proje. Örgü şal modelleri yapılışı için detaylara geçelim.

Örgü Şal Atkı Modelleri Anlatımlı

Çok şık bir şal. Örmesi kolay modellerden. Örgü şal modelleri dikdörtgen model için % 55 pamuklu % 45 akrilik bir iplik kullanılmış. Zeytin yeşili renk ile örülmüş bir şal. 2 faklı birbirine yakın renk ile örülmüş. Degrade görüntüsü verilmiş. Kenarlarında püsküllerle süslenmiş şala sizde sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. 3, 5 mm tığla örülmüş bir şal. Bu tığ ölçüsüne uygun ipler kullanabilirsiniz. Modeldeki şalın ölçüleri 195 x 44 cm ebatlarında. Örgü şal boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu ölçülerde, bu özelliklerde iplerle örmek istediğinizde 354 zincir ile başlayıp 2. zincirden devam ederek aşağıdaki şemayı örelim.

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen 2

Şalı uzun olarak örüyoruz. Şalda 0 ler zincir, + lar sık iğne, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Şalı şemaya göre tamamlıyoruz. Dilimli kısımların ucuna püskül takıyoruz.

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen 5

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen 6

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen 7

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen 8

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen 9

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen 10

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen 4

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen 1

Örgü Şal Modelleri Dikdörtgen

Kaynak : https://durableyarn.com/patronen/540/lemon-bon-bon-shawl

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler