Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Şal Örneği

Tığ işi şal modellerinden bir tarif daha. Kolay şal örneği şemalı anlatımlı harika bir model. Örgü şal modelleri ahşap boncuk ve püsküllerle süslüyoruz. Örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabileceğiniz bir şal. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Daha büyük yaparak omuz şal modelleri olarak örebilirsiniz. Yeni şal modelleri örgü örneklerini tığ işi atkı örnekleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Kolay şal örneğinin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemada takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Trabzanlarla yaptığımız bir şal. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Ve istediği boyutlarda örüp kullanabilirler. Şal modelinin yapılışına geçelim.

Baktüs Şal Nasıl Örülür?

Harika bir şal örüyoruz. Zincir çekmeyi, trabzan yapmayı biliyorsanız bu şalı rahatlıkla örebilirsiniz. Şalın biraz ip bilgilerinden bahsedelim. Daha sonra şemayı paylaşalım. Şalda % 60 alpaka % 40 ipek 50 gramlık ipler kullanılmış. Siz benzer özellikte ipler kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz markaların iplerini kullanabilirsiniz. 1,9 mm tığ ile örülen ipler tercih edebilirsiniz. Şalın boyutları 130 x 60 cm. Şimdi şalın yapılışı şemasını görelim.

Kolay Şal Örneği 3

Şalın şemasında tur sayısını tekrar ederek istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz.

Kolay Şal Örneği

3 tane püskül yapıyoruz. Ve ahşap boncuklar geçiriyoruz.

Kolay Şal Örneği 1

Uç kısımlarına ve üçgen kısmın ucuna püskülleri takıyoruz. Ve bu püskeller şalımıza ayrı bir hava katıyor. İster omuz şalı olarak ister boyunluk olarak kullanabileceğiniz şalın yapılışına kısaca değinmeye çalıştık. Umarım beğenirsiniz. Şimdi şalımızı ördüğümüzde ve bittiğinde nasıl durduğunu görelim.

Kolay Şal Örneği 2

Kolay Şal Örneği 4

kaynak : http://knitideas.ru/kak-svjazat-krasivyj-azhurnyj-baktus-krjuchkom-na-vesnu/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler