Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şal Modelleri Açıklamalı

Papatya şal modeli yapılışı hazırladık. Çok güzel bir örnek. Aynı motifle dantel masa örtüsü modelleri, dantel yatak örtüsü modelleri, bebek battaniyesi modelleri, hırka modelleri, kırlent modelleri, yelek modelleri örebilirsiniz. Nasıl yapıldığına birazdan geçeceğiz. Sizlere daha önce paylaştığımız güzel örneklerden bahsetmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde dantel panço nasıl yapılır güzel bir model paylaşmıştık. Omuzlarınızı panço şeklinde örten çok şık bir şaldı. Yakalı olarak örülüyordu. Yine gelin şal modelleri olarak yapacağınız şal ise Derya Baykal tığ işi şal örnekleri yapılışı . Annem bu şalı ebruli bir iplikle örmüştü. Krem rengi ile de ebruli ipliklerle de çok güzel duruyor. Bahara yakışır çiçekli üçgen şal yapılışını da evde kalan iplerinizi değerlendirmek için yapabilirsiniz.

Örgü Şal Örnekleri

Modelin yapımında % 50 yün % 50 akrilik bir iplik kullanılmıştır. O özelliklerde ipler tercih edebilirsiniz. Çok güzel bir motif.

Örgü Şal Modelleri Açıklamalı 3

1.tur : 8 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekelim. Ve yanından devam ederek 23 trabzan yapalım. ( 24 )

3.tur : 3 zincir çekelim. Yanından devam ederek 2 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekelim. 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

4.tur : Bir önceki turda yaptığımız işlemi aralarda 5 zincir çekerek yapalım.

5.tur : 3 zincir çekelim. İlk yuvaya 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım ve 5 trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

İlk 5 turun yapılışını sizlerle paylaştık. Kalan kısımları şemadan takip ederek örebilirsiniz.

Örgü Şal Modelleri Açıklamalı 1

Örgü Şal Modelleri Açıklamalı 2

Örgü Şal Modelleri Açıklamalı

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/3732501/post281119797/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler