Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı

Battaniye modellerinde , tığ işi şal modellerinde, tığ işi yelek modellerinde ve diğer örgülerinizde kullanacağınız çok güzel ve değişik örgü modelleri. Yapılışını sizlere adım adım resimli olarak ve şemalı anlatımlı olarak vereceğiz. Sizde üçgen dilimler örgü modeli yapımını istediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bu değişik örgü modeli üçgen dilimleri yelek modellerinde örebilirsiniz. Koltuk kısmına geldiğinizde üçgenleri tur sonuna kadar örmeden kesmiş olursunuz. Dikdörtgen şal modelleri olarak da örebilirsiniz. Angora iplerle güzel olur diye düşünüyorum. Daha fazla örgü modelleri anlatımı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Tarif sırası üçgen dilimler örgü modeli yapımında.

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin yapılışı karışık ve zor görünebilir. Ama tığı ve ipi elinize aldığınızda zor olmadığını göreceksiniz. İp olarak örnekte alize diva kullanıldı. Tığ olarak 2.5 mm ile örebilirsiniz. Örneğe 5 ve katları +2 zincir çekerek başlıyoruz. Modelin önce şemasını vererek başlayalım. Şemada x sık iğneyi, daireler zinciri, üzerine tek çizgi bulunan uzun çizgi trabzanı, 2 çizgi bulunan tığa iki kez ip dolayarak trabzanı, çizgi bulunmayan ise tekli trabzanı temsil ediyor.

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı

Zincir sayısını 5 ve katları +2 olacak şekilde istediğiniz uzunlukta örelim. 2. turda 2. zincire sık iğne ile batalım. Tekrar 6 zincir çekelim. 2. zincirden başlayarak sırasıyla sık iğne, tekli trabzan, trabzan, 2 tane tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. 5. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 1

İpin rengini değiştirelim ve tur başında sabitleyelim. 3 zincir çekip resimde gördüğünüz gibi batalım. Sık iğne yapalım. 3 zincir çekip tekrar aynı yere aynı şekilde batarak sık iğne yaparak yuva oluşturalım. 3 zincir çekip resimdeki gibi batarak kirpik oluşturalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 2

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 3

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 4

Aynı renk iple devam edip 3 zincir çekelim. Resimdeki gibi ok ile gösterilen yere sık iğne ile batalım. 6 zincir çekip 1. turda yaptığımız gibi üçgenler oluşturalım.

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 5

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 6

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 7

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 8

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 9

İstediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 11

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 12

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 13

Üçgen Dilimler Örgü Modeli Yapımı 10

Kaynak : https://mypicot.com/2088.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler