Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kız Çocuk Örgü Modelleri

Şiş örgü modelleri ile hazırlanmış harika bir elbise modeli hazırladık. Kız çocuk örgü modelleri elbise örneği. Örgü jile yapılışı için 3 örneği birleştirerek bir model hazırladık. Bu 3 modelin yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Sizde örnekleri kullanarak kızlarınıza elbiseler örebileceksiniz. Fıstıklı çiçekli bir model, şiş örgü yaprak modeli ve delikli örgü modeli. 3 model bir araya gelince çok güzel durmuş. Kız çocuk örgü modellerini ön ve arka olmak üzere 2 parça örüyoruz ve yanlardan dikerek birleştiriyoruz. Bebek elbise örgü modelini istediğiniz ilmek sayısı ile ayarlayarak her yaş için yapabilirsiniz. Örgü jile modeli yapılışı anlatımlı olarak örneklerin yapılışı videoda yer alıyor. Elbisenin üst kısımları düz örgü. Ve şema üzerinde kesme sayıları ve örgü uzunluğu cm olarak verilmiş. Bu model dışında daha çok model var. Örgü gül yapımı ile süslediğimiz pirinç örgü jile yapımını da deneyebilirsiniz. Hadi şimdi yeni yapraklı çiçekli modelin yapılışına geçelim.

Açıklamalı Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları

Kız çocuk örgü modellerinde elbisemizin rengi nane yeşili, mint yeşili olarak geçiyor. Çok güzel ve çok sevdiğim bir renk. Pamuklu iplerle örülmüş bir elbise. Sizde beğendiğiniz ip ve sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Elbise için sizlere küçük bir şema da hazırladık. Yine elbise üzerinde kullanılan örneklerin yapılışını ayrı ayrı videolarını hazırladık. Videodan bakabilir ve örgülerinizde kullanabilirsiniz.

Kız Çocuk Örgü Modelleri 1

Ve etek ucundan örmeye başlıyoruz.

Kız Çocuk Örgü Modelleri

Kız Çocuk Örgü Modelleri 10

Ve şimdi örgüde kullandığımız modelin yapılışlarını inceleyelim. İlk olarak delikli örneğin yapılışını görelim. Delikli örgünün dikkat edilmesi gereken noktası son tura geldiğinizde 2 ilmek kaldığında şişe 1 kez ip dolayın. Tek ilmek kaldığında dolamayın.

Ve sırada yapraklı model var. Tek sıra yaprak yapıyoruz.

Ve çiçeğimiz için kullanacağımız örneğin yapılışını görelim.

Sıra geldi elbisenin bitmiş halini görmeye. Muhteşem oldu.

Kız Çocuk Örgü Modelleri 2

Kız Çocuk Örgü Modelleri 3

Kız Çocuk Örgü Modelleri 8

Kız Çocuk Örgü Modelleri 9

Kız Çocuk Örgü Modelleri 4

Kız Çocuk Örgü Modelleri 7

Kız Çocuk Örgü Modelleri 6

Kız Çocuk Örgü Modelleri 5

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6964

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler