Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır?

Tunus işi örgü modellerinden bebekler için güzel bir takım yapılışı hazırladık. Torun bekleyen anneanneler, babaanneler, evlatlarını heyecanla bekleyen anneler güzel yavrularınız için böyle takımlar örerek ilk hazırlıklara başlayabilirsiniz. Bebek hırkaları, bebek yelekleri, örgü bebek patikleri, örgü bebek şapka modelleri ve örgü bebek battaniyesi ile güzel bir takım hazırladık. Takımı tunus işi örgü modelleriyle örüyoruz. Pıtırcık modeliyle. İlk olarak tunus işi nasıl yapılır güzel bir video izleyeceğiz. Daha sonra pıtırcık modelinin yapılışını öğreneceğiz.

Tunus işi yeni örgü modellerinden de sıkça bahsetmeye çalışıyoruz. Hem örmesi kolay hem de örgüyü tamamladığımızda çok şık duruyor. Penye iplerle, kalın iplerle tunus işi çapraz ilmekler nasıl örülür paylaşmıştık. Paspaslar, kazaklar, puflar örebilirsiniz. Tunus işi keman bebek battaniyesi yapılışı yine takımlar öreceğiniz kolay ve gösterişli örneklerden. Tunus işi diyagonal örgü modeli yapılışına değinmeden olmaz. Şimdi de tunus işi bebek takımı nasıl yapılır öğrenelim.

Tunus İşi Bebek Takımı Yapılışı

Atkı, şapka, yelek, hırka ve battaniyeden oluşan muhteşem bir takım. Erkek çocuklar için kız çocukları için örebilirsiniz. Sarı ve beyaz renklerle örülmüş bu takıma çok güzel birde bebek patiği ekleyebilirsiniz. O zaman tam takım olacaktır.

Takım için 14 iplik kullanıyoruz. Eğer ayrı ayrı örmek isterseniz battaniye için 7 ip, hırka için 3 ip, yelek için 2 adet ip, şapka için 1 adet atkı için de 1 adet iplik kullanıldı. Şapka için 110 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Hırka için 100 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Atkı 34 zincir, yelek için ise arka 80 önler 40 zincir ile başlayabilirsiniz. Hırkanın kapşonu için hırkayı tamamladığımızda yaka kısmından ilmek topluyoruz. Sağ yakadan toplayıp sol yakaya doğru uzun parça örüyoruz. Sol yakaya dikiyoruz. Tekrar ortadan ilmek toplayıp aşağıda resimde görüldüğü gibi dikiyoruz.

Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır? 1

Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır? 11

Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır? 2

Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır? 10

Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır? 7

Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır? 9

Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır? 6

Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır? 3

Takımımızı tamamladık. Muhteşem oldu. Tunus İşi Bebek Takımı Nasıl Yapılır? 5

Eğer bu takımı örmek istiyorsanız ilk olarak sizlere tunus işi yapılışı videosunu izletelim. Daha sonra baklava pıtırcık örneğinin yapılışını görelim. Böylece en güzel takımları örebiliriz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler