Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Tunus İşi Diyagonal Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Yine çok beğeneceğinizi düşündüğümüz bir modeli anlatmak istiyorum sizlere. Daha önce şişle yapılan diyagonal örgü modeli yapılışını anlatmıştık sizlere. Şimdi de tığ ile yapılan diyagonal örgü modelini anlatacağım. Tunus işi modellerine bir yenisini daha ekliyoruz. Beğendiğimiz tunus işi modellerinden sizlere sıkça bahsetmeye çalışıyoruz. Farklı olan tunus işinden biri de tunus işi nergis modeli. Anlatacağımız modelden örgü bere modelleri, örgü hırka modelleri, örgü yelek modelleri ve daha birçok şey örebilirsiniz. Öreceğiniz tüm örgülere yakışacaktır ve yapılışı da oldukça kolay.

Tunus İşi Diyagonal Modeli Nasıl Yapılır ?

Yine öreceğimiz uzunlukta zincir çekiyoruz. Tunus işinde olduğu gibi zincirlerin içine batıp ilmek çıkartıyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde ilk ilmeği tek sonraki ilmekleri 2 şer olarak geriye doğru örüyoruz.

Şimdi örneği kurmaya başlayabiliriz. Tunus işi diyagonal yaparken dik ilmekler içinden değilde resimde gördüğünüz gibi noktalı yerlerden batarak ilmek çıkartıyoruz. Yani iki dik ilmeğin arasındaki delikten batarak ilmek çıkartıyoruz. İlk etapta 1 yazan yerden en baştan ilmek çıkartıyoruz. Daha sonra noktalı yerlerden ilmek çıkartıyoruz.

Tunus İşi Diyagonal Modeli Yapılışı

Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde sondaki iki dik ilmeği arasına batmıyoruz. O kısmı atlayıp en sondaki dik ilmeği içinden ilmek çıkartıyoruz. Ok ile gösterilen yeri atlıyoruz. Dik ilmeğin içinden ilmek alıyoruz.

Tunus İşi Diyagonal Modeli Yapılışı 1

Tunus İşi Diyagonal Modeli Yapılışı 3

Şimdi geriye doğru örme zamanı. İlk ilmeği tek olarak sonraki ilmekleri 2 şer olarak sıra başına kadar örüyoruz. Tekrar örneği yapmak için bu sefer en başta az önce 1 numaralı olarak yaptığımız kısmı atlıyoruz. Yanındaki iki dik ilmeğin arasından batarak ilmek çıkartmaya devan ediyoruz. 1 numaralı kısmı atlayıp 2 numaralı kısımdan devam ediyoruz.

Tunus İşi Diyagonal Modeli Yapılışı 2

Son sıraya geldiğimizde ilk turda son iki ilmek arasındaki boşluğu atlamıştık bu sefer oraya batarak ilmek çıkartıyoruz. Ve iyen dik ilmeğin içinden de ilmek çıkartıyoruz.

Tunus İşi Diyagonal Modeli Yapılışı 4

Model bu kadar arkadaşlar. Bir baştan bir sondan atlayarak örüyoruz. İki tarafa da battığımızda bir tarafa doğru kayma oluyor. Çok şık dura ve oldukça kolay bir model. Modeli yaparken takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin.

Videolu Tunus İşi Diyagonal Modeli Yapılışı

Videolu Tunus İşi Diyagonal Modeli Yapılışı 1

Tunus işi diyagonal örgü videosu :

Tunus işi diyagonal örgü modelinden güzel bir atkı modeli.

Videolu Tunus İşi Diyagonal Örgü Modeli Yapılışı

Videolu Tunus İşi Diyagonal Örgü Modeli Yapılışı 1

Videolu Tunus İşi Diyagonal Örgü Modeli Yapılışı 2

Videolu Tunus İşi Diyagonal Örgü Modeli Yapılışı 3

Videolu Tunus İşi Diyagonal Örgü Modeli Yapılışı 4

Kaynak : http://limada.ru/post379089788/

https://www.ravelry.com/patterns/library/tunisian-crochet-scarf-6

Benzer İçerikler
10 thoughts on “Videolu Tunus İşi Diyagonal Örgü Modeli Yapılışı”
 1. hly dedi ki:

  yaptığınız işi arkadan kamerada çekseydiniz daha iyi olurdu genelde videolu çekimleri öyle yapıyorlar bu size dönük olduğu için pek anlaşılmıyor. hadi biz biraz anlıyoruz yeni başlayanlar için baya bi zor.

  1. Melek dedi ki:

   Yazının içeriğinde de nasıl yapılacağından bahsediyoruz Hülya Hanım. Rahatlıkla herkes yapabilir. Ama önerinizi de dikkate alacağız.

 2. yasemin dedi ki:

  videoda örgünüz örnek diagonal değil ama

  1. Melek dedi ki:

   Farklı bir ismi olabilir belki Yasemin Hanım. Ben bu isimde biliyorum. Siz hangi isimde biliyorsunuz.

 3. şeyma dedi ki:

  merhabalar, fotograftaki atki icin kac zincirle baslamaliyiz?

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Şeyma Hanım. İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayabilirsiniz

 4. Merve demirel dedi ki:

  Ben bu işin ilk ve son işlemlerini başaramıyorum bi sorun var anlamadım video yi on taraftan cekseniz olur mu

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım. Yoğunluktan dolayı şuan için tekrar video çekemiyoruz. Anlayışınız için çok teşekkür ederiz. Yazının içindeki resimleri de takip ederek yapabilirsiniz. İlk turda son sırada iki ilmeğin içinden değil de dik ilmeğe batıyoruz. Son sırada geri gelirken önce 1 sonra 2 2 geri geliyoruz. 2. tura ilmek kısmına geldiğinizde 2. aradan batarak örüyorsunuz. Sondaki iki ilmeğin arasından da batıyorsunuz. Bir öncekinde atlayıp sadece dik ilmekten almıştık. En sondaki dik ilmeklerden ilmek alınıyor her zaman. Yani bir sırada baştan atlıyoruz sona kadar örüyoruz. Diğer turda en baştan başlayıp sondan bir atlıyoruz.

 5. Neslihan Öztürk dedi ki:

  Merhaba yabancı bir sitede battaniye örneği buldum.tunus isi ama o teknik sizin gösterdiğiniz teknikler arasında yok yada ben göremedim.ornegi size göstermek istiyorum.bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Neslihan Hanım. Modeli buradan gönderebilirsiniz. https://www.facebook.com/mimuucom

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler