Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Tunus İşi İki Renkli Nasıl Yapılır ?

Tunus işi örgü modellerine devam ediyoruz. Bugün de iki renkli tunus işi yapımını göstermek istiyorum sizlere. Daha önce birlikte tunus işi modellerinden bazılarını görmüştük. Tunus işi nergis modeli, çizgili tunus işi ve yine tunus işi örgü yaparken işinizi kolaylaştıracak tunus işi arttırma ve eksiltme ve tabi ki ilk başta tunus işi nasıl yapılır hepsini anlatmıştık. Şimdi anlatacağımız modelde çok güzel ve çok kolay. 2 dakikada modeli çıkartabilirsiniz. İstediğiniz her türlü örgüde kullanabilirsiniz. Örgü hırka modeli yaka ve cep kısmına uygulayabilirsiniz. Şahane duracaktır.

İki Renkli Tunus İşi Yapılışı

Videolu Tunus İşi İki Renkli Nasıl Yapılır ?

Yine her zamanki gibi istediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. Klasik tunus işinde olduğu gibi zincirlerin içinden ilmek çıkartıyoruz. Zincirin içine batıp tığa ilmek dolayıp çekiyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz.

İlmekleri çıkarttıktan sonra ikinci rengimize geçerek devam ediyoruz. Önce bir ilmek daha sonra sona gelene kadar iki ilmek olacak şekilde örmeye devam ediyoruz. Aynı renkli iplikle devam ederek dik olan ilmekler içinden tekrar ilmek çıkartıyoruz.

Diğer renge geçip ilmekleri geri şekilde 2 şer örmeye devam ediyoruz.

Model bu şekilde yapılıyoruz. Gerçekten kolay bir model. Herkes rahatlıkla örebilir. Bu şekilde turları tekrar ederek istediğimiz uzunluğa gelene kadar örmeye devam ediyoruz. Renk geçiş sırasını yaparken dikkat edelim gerisi kolay. Takıldığınız noktalarda sormaktan çekinmeyin.

İki renkli tunus işi videoyu da izleyerek çok daha kolay bir şekilde örebilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler