Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Çizgili Tunus İşi Modeli Yapılışı

Yine çok güzel bir modelle daha karşınızdayız. Tıpkı diyagonal örgü modeli gibi bu modeli de çok beğeneceksiniz. Tunus işinin sizlere farklı modellerinden beğendiğimiz ve yapılışı kolay olan örgüleri sizlere paylaşmaya çalışıyoruz. Tunus işinin bir farklı versiyonu. Tunus işi nergis modeli gibi. Çok güzel. Bu modelden de dilediğiniz her şeyi örebilirsiniz. Daha önce sizlere paylaştığımız erkek örgü boyunluk modeli yapılışını da mutlaka görmelisiniz.

Çizgili Tunus İşi Modeli Nasıl Yapılır ?

İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayın. Çektiğimiz zincirin içinden klasik olarak tunus işi ilmek çıkartmayı yapalım. Zincirin içinden ilmek çıkarttıktan sonra geriye doğru ilmekleri örelim. Artık örneği kurmaya başlıyoruz. Tığa 1 kep ip dolayıp tunus işi dikey ilmeklerin 2. ile 3. nün arasından alttan batıp ilmek çıkartalım. Sıra sonuna kadar tığa ip dola iki dikey ilmek atla aradan bat ve ilmek çıkart olarak örelim. Sıra sonuna geldiğimizde son dikey ilmeği klasik tunus işi gibi örelim.

Şimdi geriye doğru örüyoruz. İlk ilmek tek olarak ondan sonrakiler tunus işinde yaptığımız gibi 2 şer olarak.

Bu turda bir önceki turda ip doladığımız kısım boşluk şeklinde oldu. Oraya batarak ilmek çıkartıyoruz. Daha sonra tığa ip dolayıp tekrar bir sonraki ip dolayarak ördüğümüz boşluk kısma batıp örmeye devam ediyoruz. Ve tekrar geriye doğru örüyoruz.

Modelin yapılışı bu şekilde arkadaşlar. Kolay bir model. Yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla yapabilirler. Örgünün ön ve arka yüzleri aşağıdaki gibidir.

Adsız1

Adsız

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler