Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Nasıl Örülür?

Tunus işini paylaşmadan geçemeyeceğim. Tunus işi örgü ile birçok şey örebilirsiniz. Tunus işi batik, bebek battaniyesi, örgü yelek ve daha birçok şey. Hatta tunus işi ile örgü lif modeli bile yapabilirsiniz. Üzerine çarpı işi ile süslemeler yapabilirsiniz. Yada tığ kullanarak üzerine amigurumi örgü oyuncaklarda kullanılan ilmek kaydırma ile süslemeler yapabilirsiniz. İlmek kaydırma ipi sık iğne gibi batıyorsunuz ama tekrar ilmek almadan direk geçiyorsunuz. İpi alttan yürüterek zincir çeker gibi örüyorsunuz. Oldukça kolay olan tunus işi süslemeler ile daha bir güzel olmakta. Tunus işinin farklı teknikleri de mevcut. Mesela tunus işi nohut yapımı, tunus işi pıtırcık yapımı  gibi.

Tunus İşi Yapılışı

Malzemelerimiz fotoğrafta görüldüğü gibidir.

Tunus İşi Nasıl Örülür ? 9

 

Öncelikle 30 zincir çekerek başlıyoruz. Ben burada modeli anlatmak için 30 zincir çektim. Sizler öreceğiniz şeye göre sayıyı değiştirebilirsiniz.

Tunus İşi Nasıl Örülür ? 2

 

Bütün zincirlerin üzerinden tığ ile ilmek çıkartalım. Tığımızda 30 adet ilmek olacak.

Tunus İşi Nasıl Örülür ? 3

 

Daha sonra bu ilmekleri ikişer ikişer önce tığa ilmek alıp örelim.

Tunus İşi Nasıl Örülür ? 4

 

İsterseniz ipin rengini değiştirebilirsiniz. Şimdi tekrar ilmek çıkartacağız. Öndeki ip şeklinde görünen kısımlar içinden ilmek çıkartıp aynı şekilde örmeye devam edeceğiz.

Tunus İşi Nasıl Örülür ? 5

 

İstediğiniz boyuta geldiği zaman tunus işini bitirebilirsiniz. Farklı renk kombinasyonları kullanarak bu modelin sonsuz varyasyonlarını yapabilirsiniz. Eğer lif olarak örmek istiyorsanız yumuşak ipleri tercih edebilirsiniz.

Tunus İşi Nasıl Örülür ? 1

Tunus İşi Nasıl Örülür ?

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler