Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tunus İşi Bayan Boyunluk Nasıl Yapılır?

Sonbahar bitti. Kış geldi. Aralık soğuğunu iyiden iyiye hissetmeye başladık. Sizlere bu soğuk günlerde sıcacık tutacak örgü boyunluk modelleri yapımı anlatacağım. Tunus işi örgü modellerinden yapılmış. Örgüye yeni başlayanlar da kolayca yapabilirler. Tek şişle örgü modelleri arayanlar için oldukça kolay ama bir o kadar güzel model. Boyunluk ve şapka modelleri arıyorsanız daha önce sizlerle paylaştığımız saç örgü modeli yapılışından atkı ve boyunluk modelini seçebilirsiniz. Aynı modelle el örgüsü hırka modelleri de yapabilirsiniz. Şimdi yeni başlayanlar ve kolay model arayanlar, örgü örmek isteyen ama vakit bulamayanlar için çok güzel model hazırladık.

Tek Şişle Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Malzeme olarak kalın hardal renkli iplik ve 10 mm tek şiş  kullandık. 4 cm çapında düğme kullandık. Sizlere şimdi videolu anlatımla tunus işi nasıl yapılır onu anlatmak istiyorum. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Ayrıntılı bir şekilde videoda sizlere nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştım.

Boyunluğumuzun ölçüleri 30 cm genişliğinde , 70 cm uzunluğunda. Siz ölçüleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Az önce de belirtiğimiz gibi model oldukça basit. Videoda tunus işi yapılışını gösterdik. Modeli 24 zincir çekerek başlayalım. Ve 2. zincirden itibaren 23 adet ilmek toplayalım. Ve klasik olarak geri geri tunus işini örelim. 49 tur olacak şekilde bu işleme devam edelim. 50. turda geri geri örmeden önce 3 zincir çekip geri örelim. Bu sayede düğme iliğini yapmış olacağız. Model bittiğinde çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor.

Biz modelde kalın bir iplik kullanmıştık. Ölçüler ipliğin kalınlık ve inceliğine göre değişir.

Videolu, Tunus İşi Boyunluk Nasıl Yapılır?

Videolu, Tunus İşi Boyunluk Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : http://shescraftycrochet.wixsite.com/lisapower/single-post/2016/10/14/Autumn-Leaves-are-falling

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Videolu, Tunus İşi Bayan Boyunluk Nasıl Yapılır?”
  1. hls dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler, buradaki bilgiler çok işime yaradı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler