Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Atkı Nasıl Örülür?

Kolay ama şık bir model mi arıyorsunuz. Eşinize , oğlunuza örgü atkı modelleri mi örmek istiyorsunuz. Sizlere kolay şiş örgü modeli atkı buldum. Bu atkıyı çok seveceksiniz. Tarifini sizlere vereceğim. Size sadece örmesi kalıyor. Eşinize atkı örüp hediye etseniz çok sevinecektir. Aynı şekilde oğullarınız da. Soğuk günlerde onları sıcak tutacak ve soğuktan koruyacaktır. Bende eşime erkek boyunluk modelleri yapmıştım. Yine aynı desenlerde takım olması için erkek bere modeli yapımı yapabilirsiniz. Mutlulukları 2 ye katlanacaktır. Yine eşime daha önce erkek kazak modellerinden örmüştüm. Çok severek giyiyor.

Kolay Atkı Modelleri ve Yapılışları

Ördüğünüz bu atkıyı hediye ettiğiniz kişi o kadar çok beğenecek ki soğuk günlerde evde unutursa çok üzülecek. Erkek atkısı kaç ilmek olur diye soruyorsanız aldığınız ipin kalınlık incelik durumuna göre değişir. Ben orta kalınlıkta bir ip ile 60 ilmekten başlamıştım.

Malzemeler

  • Gri renkli kalın iplik
  • Aldığınız ipe uygun şiş
  • Goblen iğne
  • Makas

İlmek sayılarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Daha büyük veya küçük yapabilirsiniz. Aynı şekilde atkının uzunluğunu da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Şişe 20 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : Tüm ilmekleri düz olarak örelim.

2.tur : Tüm ilmekleri düz olarak örelim.

3.tur : 2 ilmek düz , 2 ilmek ters olarak sıra sonuna kadar örelim.

4.tur : 2 ilmek düz, 2 ilmek ters olarak örelim.

Bu 4 turu model istediğiniz uzunluğa gelene kadar örmeye devam edelim. Daha sonra örgüyü bitirelim. Ve güzelce paketleyelim. Ve sevdiğimiz kişiye hediye edelim. Tüm işlem bu kadar. Kolay ve şık bir model.

Erkek Atkı Nasıl Örülür?

Erkek Atkı Nasıl Örülür? 1

Erkek Atkı Nasıl Örülür? 2

Kaynak : http://sew-wrong.com/2012/01/boyfriend-scarf.html/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler