Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Kolay Örgü Boyunluk Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarında çok şık örmesi kolay duruşu olay örgü boyunluk yapılışı hazırladık. Örgü boyunluk modellerini büyük küçük herkes için örebilirsiniz. Türkçe videolu anlatımıyla boyunluğu hemen örmeye başlayabiliriz. Batik iplerle, tek renk iplerle boyunluğu keyifle örebilirsiniz. Küçük kızlara, genç kızlara, yetişkin bayanlara… Herkese çok yakışacak. Boyunluğu örüp bitirdiğimizde  ise püskülle süsleyerek tamamlıyoruz. Püsküller de boyunluğa çok yakışmış.

Benzer bir örneği şişle de örmüştük. Haraşo örgü modelini kullanmıştık. Eğer yapılışını merak ediyorsanız şişle kolay boyunluk yapılışına göz atabilirsiniz. Büyük küçük herkes için örülebilecek modellerden. Bebek battaniyesi yapımında kullandığımız tığ işi motifli örneklerden de boyunluklar örüyoruz. Örneğin motifli örgü roba yapılışı boyunluk olarak kullanabileceğiniz modellerden. Roba şeklinde olduğu için yine örgüyü devam ettirerek farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Hazırsanız çok şık duran tığla kolay örgü boyunluk yapılışını öğrenmeye geçelim.

Tığla Boyunluk Nasıl Örülür?

Aslında bildiğimiz 2 farklı tekniğin birleşiminden oluşan bir boyunluk. Tığ işi lastik ve 3lü trabzan gruplarıyla örüyoruz. 3lü trabzan guruplarını birçok örgü modelinde kullandık. Yelekler, şallar, bebek örgüleri, battaniyeler, paspaslar ördük. Bugünde boyunluk örüyoruz. Yine video içerisinde boyunluğun farklı renklerle örülmüş hallerini de göreceksiniz. Böylece aklınızda renk ve modeller hakkında fikir oluşmuş olacak. Çok kısa sürede tamamlayacağımız boyunluk aşağıdaki gibi görünecek.

Tığla Kolay Örgü Boyunluk Yapılışı

Kolay ve şık duruyor. Püsküllerin uzunluğunu  da dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şimdi videoya geçip tığla kolay örgü boyunluk yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler