Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Kolay Boyunluk Yapılışı

Şiş örgü modellerinden kolaylıkla öreceğiniz örgü boyunluk modellerine güzel örnekler hazırladık. Haraşo örgü modeli, düz örgüler, ters örgüler, selanik örgü modeli, birbiri ile harmanlanmış en güzel örgü modellerinden boyunluklar örebilirsiniz. Yine aynı zamanda boyunlukların boyutlarını ayarlayarak küçük kızlarınıza, oğullarınıza da örebilirsiniz. Boyunlukları püsküllerle, ponponlarla, kenar biyelerle, kenar oyası modelleriyle süsleyebilirsiniz. Örneklerini birazdan inceleyeceğiz. Sizde beğendiğiniz modelleri kendinize, kızlarınıza örebilirsiniz.

Örgü boyunluk modellerini tamamladıktan sonra kenarlarından ilmekler toplayarak kenar süsü yapabilirsiniz. 3 lü saç örgüleri, burgular, yapraklı modeller en çok kullanılan örneklerden. Örgü boyunluk modellerini ördüğünüzde tığ işi örgülerle de süslemeler yapabilirsiniz. Tıpkı şiş örgü boyunluk modeli yapılışında olduğu gibi. Şişle kolaylıkla örülmüş ve kenarına tığ kenar oyası eklenmiş. Ortaya muhteşem bir görüntü çıkmış. Boyunluk nasıl örülür açıklamalı ve videolu olarak hazırladık. Hadi başlayalım.

Şişle Kolay Boyunluk Yapılışı 12

Şişle Kolay Boyunluk Nasıl Örülür?

Çeşitli kalınlıkta iplerle ve çeşitli boyutlarda öreceğiniz harika bir boyunluk hazırladık. Aynı tarzda örülmüş farklı şiş örgü örnekleriyle örülmüş boyunluk modellerini de inceleyeceğiz. Videoda olduğu gibi veya açıkla kısmında anlattığımız gibi boyunlukları örebilirsiniz.

Boyunluğun boyutları kullanacağınız iplere göre değişiklik gösterecektir. Verdiğimiz ölçüler orta kalınlıkta iplikle yani 5,5 mm şişle örülen ölçüler için geçerli. Daha ince iplerle örecekseniz boynunuza ölçülerek en ideal ölçüye ulaşabilirsiniz.

Şişimize 3 ilmek atarak başlıyoruz. Daha sonra başta ve sonda artırma yaparak 5 ilmeğe çıkıyoruz. Bu şekilde 150 ilmek olanak kadar artırarak örüyoruz. İsterseniz boyutlarını daha küçük veya büyük olarak da ayarlayabilirsiniz.

Şişle Kolay Boyunluk Yapılışı 13

Şişle Kolay Boyunluk Yapılışı 17

Kalın ip tercih ettiğimizde yine 3 ilmek ile başlıyor 83 ilmekte bitiriyoruz. Her zaman olduğu gibi genişliği istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Bağcık kısmında ise aşağıda olduğu gibi kordon örgü modelini kullanabilirsiniz.

Şişle Kolay Boyunluk Yapılışı 34

Şişle Kolay Boyunluk Yapılışı 32

Şişle Kolay Boyunluk Yapılışı 33

Şişle Kolay Boyunluk Yapılışı 35

Kordon örgü modeli yapılışı aşağıda videodadır.

Şimdi aynı teknikle örülmüş benzer kolay boyunluk modellerini inceleyelim.

Şimdi videolu olarak şişle kolay boyunluk yapılışını öğrenelim.

kaynak : https://initiative-handarbeit.de/anleitungen/dreieckstuch/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler