Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Atkı Örnekleri

Tığ işinden sizlere yepyeni bir örnekle örgü atkı modelleri yapılışı hazırladık. Tığ işi atkı örneklerinde kullandığımız modeli etol şal modellerinde, yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok güzel duracaktır. Kolay ve değişik bir model. Örgü atkı modelleri için batik ipler kullanabilirsiniz. Uzun renk geçişli ipleri kullanabilirsiniz. Tek renk iplerle örebilirsiniz. Degrade örgü modelleri ile yapabilirsiniz. Düz örgülerden atkılar istemezseniz motifli örgü atkı modelleri tariflerimiz de var. Önceki tarifleri inceleyerek hepsinin yapılışına ulaşabilirsiniz. Tığ işi atkı örneklerinden yeni modele geçelim. Ve kolay ve şık atkımızı örelim.

Tığ İşi Atkı Modelleri ve Yapılışları

Harika bir model. Çok kolay ve çok değişik duran bir model. Modeli uyarlayabilirsek üçgen şal modellerinde de kullanabiliriz. Modeldeki şal 38 x 150 cm ebatlarında. Siz ölçülerinizi istediğiniz gibi örebilirsiniz. Tığ olarak 2,5 mm kullanılmış. Tığ ölçüsüne uyan ipleri kullanabilirsiniz. Şalımız için aşağıdaki şemaları kullanıyoruz.

Tığ İşi Atkı Örnekleri 1

Tığ İşi Atkı Örnekleri 7

Şalımızın kenarına püskül takıyoruz. Normal püskül de yapabilirsiniz. Zincirlerle yapılmış bir püskül kullandık. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Şal olarak ördük ama dilerseniz örgü runner modellerinde de kullanabilirsiniz modeli. Renk geçişlerini birbirini tamamlayan renkleri seçebilirsiniz. Bazen birbiri ile zıt renklerde çok güzel duruyor. Tamamen kullanım alanlarına bağlı. Şal, runner, yelek gibi örgülerinize göre renklerinizi belirleyebilirsiniz.

Tığ işi atkı örneklerinin şemalarından sonra yakından bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Şal ile ilgili sorularınız olursa bizlere yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Hadi modeli inceleyelim.

Tığ İşi Atkı Örnekleri 6

Tığ İşi Atkı Örnekleri 2

Tığ İşi Atkı Örnekleri 5

Tığ İşi Atkı Örnekleri 4

Tığ İşi Atkı Örnekleri 3

Tığ İşi Atkı Örnekleri

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler