Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Çiçekli Şal Yapılışı

Büyük çiçeklerden çok güzel bir şal modeli yapıyoruz. Yapılışını ve eklenme şeklini sizlere şemalı olarak vereceğiz. Kolay bir model ama çok şık. Dantel yatak örtüsü modellerinde, bebek battaniyesi modellerinde , kırlent modellerinde kullanabilirsiniz. Şallarınızı örüp bitirdiğinizde şal gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Birçok anlatımlı örgü modelinde kullanabilirsiniz bu tekniği. Bugüne kadar sizlere en yeni şal modellerini anlatımlı olarak gösterdik. Gerek tığ işi şal modelleri olsun, gerek şiş örgü şal modelleri . Firkete örgü modelleri, kasnakta şal modelleri paylaşımlarımız da oldu. Bugün tığ işi şal modellerimize bir yeni örnek daha ekliyoruz. Çeyizlik şal modelleri arayanlar bu zarif modelden yapabilirler.

Tığ İşi Çiçekli Şal Nasıl Yapılır?

Çiçekli şal modelimizi angora ipliklerle örebilirsiniz. Kullanacağınız ipe uygun tığ tercih edebilirsiniz. Angora rengi krem rengi bir iple örülmüş şal. Şalın yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şemada noktalar zinciri temsil ediyor. Uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgiler üzerinde paralel bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolmanız gerektiğinden bahsediyor. Kolay ama bir o kadar şık bir şal. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Şemada motifleri nasıl eklemeniz gerektiği de gösteriliyor. İstediğiniz uzunlukta ayarak örebilirsiniz.

Tığ İşi Çiçekli Şal Yapılışı 2

Şalımızın şemasını sizlerle paylaştık. Bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım. Dikdörtgen şal modelleri olarak yapabilirsiniz. Zarif ve şık şalımız hazır.

Tığ İşi Çiçekli Şal Yapılışı

Tığ İşi Çiçekli Şal Yapılışı 1

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/lya_bella/post204638861/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Tığ İşi Çiçekli Şal Yapılışı”
  1. Fatma GÜLER dedi ki:

    Çok süper anlatımınız çok sade bir dille yeni örgüye başlayan bile rahatlıkla tarifinize göre zorlanmadan örebilir. teşekkür ederiz

    1. Melek dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz Fatma Hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler