Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Zincirli Şal Yapılışı

Beğeneceğinizi düşündüğümüz bir şal modeli daha paylaşıyoruz sizinle. Zincirle yapılan yıldız yıldız bir tığ işi şal modeli. Üçgen şal modeli olarak yapıyorsunuz. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar örüyorsunuz. Daha sonra bitirince uç kısımlarına püskül takıp bitiriyorsunuz. Sizlere daha önce tığ işi şal şemaları vermiştik. Beğendiğiniz şemaları kendiniz için örebilirsiniz.

Zincirli Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Evde kalan iplerinizi de kullanabilirsiniz . Pamuklu iplikler, beğendiğiniz sevdiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Tığ içinse aldığınız iplere uygun tığ tercihi yapabilirsiniz.

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra 15 zincir çekip halkanın içine batıyoruz. Bu işlemi 4 kez daha tekrar ediyoruz. 5 yaprağımız oluyor.

2.tur : 1 zincir çekip dönüyoruz. Hemen dibine ilmek kaydırma ile bağlıyoruz. Daha sonra yaprağın orta kısmına kadar zincir üzerine ilmek kaydırma yapıyoruz. 15 zincir çekiyoruz. İlk yaprağın içine batıyoruz. Tekrar 15 zincir çekiyoruz ve aynı yere bir yaprak daha yapıyoruz. 5 zincir çekip diğer yuvaya atlıyoruz. Ve 15 zincirle 2 yaprak yapıyoruz. 5 zincir çekip diğer yuvaya geçiyoruz. Bu yuvaya 15 zincirle 3 yaprak yapıyoruz. Kalan iki yuvaya ise 15 zincirli 2 yaprak yapıyoruz.

Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler