Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tiftik İple Etol Şal Nasıl Örülür?

Ters başak örneğiyle çok şık etol şal modelleri örüyoruz. İp olarak tiftik ipleri, alize ipleri seçiyoruz. Şiş örgü örneklerinden kolay ajurlu örgü modellerinden biri. Ters başak örneğiyle çeşitli iplerle değişik örgüler örebilirsiniz. Hırkalar, yelekler, bebek battaniyeleri, yazlık örgü modelleri örebilirsiniz. Güzel bir hırka örneğine ajurlu hırka yapımından ulaşabilirsiniz. Bugün gelin şal modellerinden bir örnekle devam ediyoruz. Örgü şal modellerinde kolay ve zarif şal modelleri arıyorsanız az sonra paylaşacağımız modeli örebilirsiniz. Yada geçtiğimiz günlerde paylaştığımız incili etol şal yapılışını da örebilirsiniz. Düz örgüler örüp üzerini incilerle süslemiştik. Yada ipimize incileri dizip daha kolay şekilde şalımızı örmüştük. Bahsettiğimiz şallar şiş örgü örnekleriyle örülmüş şallardan. Eğer tığla şal örmek isterseniz mantar örgü şal modeli yapılışını inceleyebilirsiniz. Şimdi tiftik iple etol şal nasıl örülür öğrenmeye geçelim.

Ajurlu Etol Şal Yapılışı

Acemilik yıllarından çektiğimiz videolardan. Görüntü çok güzel olmasa da modelin nasıl örüldüğü anlaşılıyor. Kolay örgülerden. Zorlanmadan şalı örebilirsiniz. Alize ipler, tiftik ipler kullanabilirsiniz. Böylece çeyizlik şal modelleri çok daha güzel duracaktır. Şalı istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. 45 x 180 veya 60 x 180 gibi ölçülerde örebilirsiniz. Alize ipleri 3,5 – 4 mm şişlerle örebilirsiniz. Şal gerdirme işlemi yapmayı da unutmayalım. Örnek videosunun altında şal gerdirme nasıl yapılır bulabilirsiniz.

Tiftik İple Etol Şal Nasıl Örülür?

Tiftik İple Etol Şal Nasıl Örülür? 1

Tiftik İple Etol Şal Nasıl Örülür? 2

Tiftik iple etol şal nasıl örülür hemen öğrenmeye geçiyoruz.

Kaynak : http://www.boleromariage.com/etole-mariage-mohair-soie-lisbeth-p-833.html?osCsid=e343bf7f131292057db9e02d64c5b4c3&osCsid=e343bf7f131292057db9e02d64c5b4c3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler