Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Örgü Üzerine Süsleme Nasıl Yapılır?

Şimdi anlatacağımız teknikle birçok örgü modelinizi süsleyebilirsiniz. Çocuk kazak modellerini, bebek hırka modellerini , battaniye modellerini, yelek modellerini yani şiş örgü modellerinin tümünü süsleyebilirsiniz. Düz örgü ile yaptığınız tüm modellerin üzerine istediğiniz desenleri oluşturabilirsiniz. Daha önce gül işlemeli kazak yapımını göstermiştik. Üzerindeki gül işlemesi aynı teknikle yapılmıştı. Sizde farklı desenlerde birçok kazak yapabilirsiniz. Kardan adamlı kazak yapabilirsiniz. Şapka yapabilirsiniz mesela.

Nasıl yapıldığını sizlere videolu olarak göstereceğiz. Anlatım yaptığımızda karışabiliyor. O yüzden direk olarak videolu veriyoruz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Sanki bir nevi etamin işi yapar gibi. İlmeği işlemek istediğiniz modelin bir üstündeki 2 ilmeğin altından geçirerek yapılan güzel bir model. Karışık gelen örgü modellerinde düz olarak örüp üzerine bu deseni işleyebilirsiniz.

Örgüde İlmek İşleme Nasıl Yapılır?

Düz ilmekler üzerine yapılan güzel bir teknik. Örgüyü yeni öğrenen arkadaşlarımız düz örgü örerek üzerine istediği deseni yapabilir. Çocuklarının isimlerini yazabilir. Çiçek resimleri işleyebilir. Evler, geyikler, ayılar , patikler , kuşlar ve birçok deseni işleyebilirler. İşleme yapmak istediğiniz ilmeğin bir üstündeki ilmeğin içinden iğne ve ipi geçirerek işlemeyi yapıyorsunuz. Yapacağınız desenlere göre sayıları belirliyorsunuz. Şimdi videoda nasıl yapıldığını görelim. Çok basit bir teknik ama harikalar yaratabilirsiniz.

Örgü Üzerine İşleme Nasıl Yapılır Video

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler