Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır?

Orta kalınlıkta bir ip ile yapılmış muhteşem bir kazak örneği. İlmek sayılarını kendi bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Beğendiğiniz bir kanaviçe şablon örneklerini kazak üzerine, hırka üzerine sizlerle paylaşacağımız teknikle aynı yöntemde işleyebilirsiniz. Yapılışı detaylı olarak yoktu. Ama anladığım kadarı ile sizlerle paylaşmak istiyorum. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Diğer örgü modellerinizde de kullanacağınız güzel bir yöntem.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle işlemeli şapka yapımından bahsetmiştik. Üzerine yine gül deseni işlemiştik. Siz dilerseniz farklı desenlerde işleyebilirsiniz. Şapkayı sık iğne ile işleyip üzerine etamin işleme yapımı gibi işlemiştik deseni. Şimdi anlatacağımız yöntem biraz farklı. Yine eşiniz için örebileceğiniz oğlunuz için yapabileceğiniz güzel bir örgü kazak modeli de şiş örgü altıgen modeli kazak yapımı. Çok şık duruyor. Kendiniz içinde yakadan başlama kazak modeli yapabilirsiniz.

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır?

Az önce de belirttiğim gibi modelin yapılışının detayları yoktu. Beden sayınıza göre ilmek atarak başlıyorsunuz. Daha sonrasında gül şeması şablon 1 i kazağın ön kısmını örerken renk değişimi yaparak şemayı uygulayarak örüyorsunuz. Renk değişimlerinde delik olmaması için sizlerle paylaştığımız şiş örgüde renk değişimi nasıl yapılır isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Şema 1 ve kazağın yapılışı grafiği aşağıda verilmiştir.

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 12

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 11

Kazağın ön kısmını bitirdikten sonra aşağıda gördüğünüz şemadaki gibi üzerine işleme yapıyoruz. Şemanın yan kısmında nasıl işleme yapacağınıza dair bilgi bulabilirsiniz.

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 2

Kazağın arka kısmına gülü işlediğimiz gibi şemadaki gül goncasını işliyoruz.

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 3

Ve kazak böylece bitiyor. Muhteşem görünüyor.

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 1

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 4

Ve aynı teknikle yapılmış başka örgü kazak örnekleri.

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 10

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 9

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 8

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 7

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 6

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır? 5

Gül İşlemeli Kazak Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/koko_shik/post352395398/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler