Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pirinç Örgü Nasıl Yapılır?

Çok sevilen birçok modelin yapılışında kullanılan kolay örgü modellerinden bir tarif hazırladık. Örgü atkılar, örgü çanta modelleri, örgü paspaslar, örgü halılar, yatak örtüleri, bebek battaniyeleri, örgü hırkalar, örgü yelekler… Bugüne kadar o kadar güzel modeller ördük ki saymakla bitmek. Evde kalan ipleri değerlendirme modelleri ördük. Şiş örgü örneklerinin en güzel modellerinden biri. Yine çeşit çeşit iplerle birçok modelin tasarımında kullanılacak kolay modelin nasıl örüldüğünden bahsedeceğiz. İlk olarak şişimize ilmekleri atacağız. Daha sonra pirinç örgü nasıl yapılır Türkçe videolu olarak izleyecek çeşit çeşit modellerin tasarımında kullanacağız.

Pirinç Örgü Nasıl Yapılır? 3

Bu paragrafta pirinç modeli kullanılarak örülmüş modellerden bahsedelim. Mesela ev dekorasyonumuza çok yakışacak bir proje hazırlamıştık. Örgü puf modelleri. Prinç örneğini kullanarak kolayca örebilirsiniz. Anlatımına videolu pirinç örgü modeli puf yapımından ulaşabilirsiniz. Pirinç örneği battaniyelerde de çok kullanılıyor. Mesela videolu pirinç örgü bebek battaniyesi yapımı kalın iplerle kolayca öreceğiniz örneklerden. El örgü hırka modellerinden de güzel bir paylaşım hazırlamıştık. Degrade örgü modellerinde de kullanacağınız çıtı pıtı duran örneklerden. Videolu pirinç örgü hırka modelleri çok hoşunuza gidecek. Hem rengi hem modeli muhteşem. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi pirinç örgü nasıl yapılır öğrenme zamanı.

Pirinç Örgü Tarifi

Düz ve ters ilmeğin örülüşünden oluşan güzel bir model. Çıtı pıtı olduğu için her modele yakışıyor. Birazdan adım adım yapılışını öğrenecek yeni yeni modelleri tasarlarken örneği kullanacağız.

Pirinç örgü nasıl yapılır derseniz ön sırada 1 düz 1 ters olarak örülüyor. Arka sıraya gelince ise düz ilmeği ters olarak ters ilmeği ise düz olarak örüyoruz.

Pirinç Örgü Nasıl Yapılır? 2

Pirinç Örgü Nasıl Yapılır? 1

Atkılar, yelekler, şallar, bebek örgüleri… Neler örüyoruz neler. Gelelim şimdi videolu yapılışını izlemeye. Şişimize ilmekleri çift sayıda atmayı unutmayalım.

  • To create seed stitch:

Cast on an even number of sts.

Row 1: * K1, p1; rep from * to end of row.

Row 2: * P1, k1; rep from * to end of row.

Rep Rows 1 and 2 for pattern.

Kaynak : https://okiegirlblingnthings.com/2022/12/24/how-to-knit-the-seed-stitch/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler