Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri

Sizlere videolu anlatımla pirinç örgü modeli nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Ve aynı örnekle yapılmış çok şık hırka modeli paylaşacağız. Pirinç örgü modelini tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz. Çok güzel pirinç örgü bebek battaniyeleri yapabilirsiniz. Pirinç örgü boyunluk yapabilirsiniz. Yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel ve zarif bir model. Her modele yakışıyor. Yine birçok örgü modelinde kullanacağınız örgü bittiğinde uygulayacağınız güzel ve pratik bir yöntem de örgüde gerdirme işlemi. Ütü yapmadan örgülerinize şekil veriyorsunuz. Çok güzel oluyor.

Pirinç Örgü Modeli Yapılışı Video

Pirinç örgünün yapılışı çok kolay. Örgünün ön sırasına sıra sonuna kadar 1 düz 1 ters olarak örüyorsunuz. Arka sırasında ise sıra sonuna kadar 1 ters 1 düz olarak örüyorsunuz. Bu iki turun tekrarından oluşuyor model. Oldukça kolay. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirler. Örgünün mantığı düz ilmeklerin üzerine ters , ters ilmeklerin üzerine düz geliyor. Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

Şimdi sırada pirinç örgü ile yapılmış çok şık bir hırka modeli var. Sayılar ve yapılışı ayrıntılı bir şekilde yok. Ama sizler örmek istediğiniz bedene göre ayarlayabilirsiniz. Sizler da yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.  Yapılışı aşağıda şema olarak verilmiştir. Resmi inceleyerek yapabilirsiniz.

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 6

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 5

İşte sizlere örgü hırka modelleri. Örüp bitirdiğinizde çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. Sevdiğiniz renklerde, sezonun moda renklerinden örerek hazır almış gibi çok şık örgüler yapabilirsiniz. Hatta hazırdan daha güzel ve kendi emeğiniz. Pirinç örgü uyguladığınız örgü modellerini bizimle paylaşmayı unutmayın.

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 2

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 1

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri

 

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 3

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/tnn1952/post389783906/

Benzer İçerikler
14 thoughts on “Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri”
 1. eminekurt dedi ki:

  modellerini,z güzel

  1. Melek dedi ki:

   Çok teşekkür ederiz Emine Hanım.

 2. Derya dedi ki:

  Bu hırkanın ölçülerini ve kaç ilmek kesilmesi gerektiğini verebilirmisiniz,çok güzel bir model ama,tam anlayamadım,şimdiden teşekkürler.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Derya Hanım. Hırkanın tam olarak yapılışı yok. Siz örmek istediğiniz bedene göre ilmek sayılarını ,kesmeleri ayarlayabilirsiniz. Daha önce ördüğünüz bir örgü varsa onu ölçü olarak kullanabilirsiniz.

 3. fatama dedi ki:

  Sayılarını yazmadıktan sonra ne işe yarıyor bu site. Zaten resimler her yerde var

  1. Melek dedi ki:

   Ben desemki 60 ilmek başlayın. Bunu kendi bedenime göre ve kullandığım ipe göre belirlemiş oluyorum. Eğer siz zayif bir bayansanız ilmek sayısı çok gelecek. Ve eğer kalın bir ip kullanmışsanız yine ilmek sayısı çok gelecek. Eğer toplu bir bayansanız bu sefer ilmek sayısı az gelecek. İnce ip kullansanız ilmek sayısı az olacak. O yüzden sayı vermiyoruz. Kullanacağınız ipe göre, örmek istediğiniz bedene göre değişiklik gösterecektir bu ölçüler.

 4. esin dedi ki:

  merhaba ilmek sayılarını kendimiz yapsak bile nasıl örülür, bir yerlerini dikmemiz gerekir mi gibi şeyleri söyleseniz daha güzel olmaz mıydı? yani tam olarak yapılışını yazsanız ya da video atsanız gerçekten güzel olurdu.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Esin Hanım. Haklısınız ama her yaşta bedenler farklı olduğu için ve kullanılan ipler farklı olduğu için biz maalesef ilmek sayısı gibi bilgileri veremiyoruz. Ve yazı içinde sizlere bilgi veren şema resmi mevcut oluyor. Bu hırka içinde öyle. Parçaları ördüğünüzde de dikmeniz gerekiyor.

 5. esin dedi ki:

  bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. iyi günler.

  1. Melek dedi ki:

   İlginiz için biz teşekkür ederiz. Örerken takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz.

 6. Lupita dedi ki:

  HOla. muchas gracias por compartir estos hermosos modelos. Saludos

  1. Melek dedi ki:

   muchas gracias

 7. Nermin yalçın dedi ki:

  Merhaba ben önlerle arkanın sadece iki kez arttırıldığı yazılmış. Kollar 6 sırada bir artmış 74 ilkmek olana kadar. Bide küçük kız çocuğu için demiş. Benden olarak 40 beden mi 42 bedenmi olacak inanın anlamadım başladım ama kararsız kaldım

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba, videodaki anlatım ile şemadaki anlatım farklı. O yüzden kafanız karışmış olabilir. Videodaki model 40 – 42 beden rahat kullanabilir. Acaba siz tam olarak hangi kısmı anlayamadınız tekrar bakayım.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler