Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri

Sizlere videolu anlatımla pirinç örgü modeli nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Ve aynı örnekle yapılmış çok şık hırka modeli paylaşacağız. Pirinç örgü modelini tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz. Çok güzel pirinç örgü bebek battaniyeleri yapabilirsiniz. Pirinç örgü boyunluk yapabilirsiniz. Yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel ve zarif bir model. Her modele yakışıyor. Yine birçok örgü modelinde kullanacağınız örgü bittiğinde uygulayacağınız güzel ve pratik bir yöntem de örgüde gerdirme işlemi. Ütü yapmadan örgülerinize şekil veriyorsunuz. Çok güzel oluyor.

Pirinç Örgü Modeli Yapılışı Video

Pirinç örgünün yapılışı çok kolay. Örgünün ön sırasına sıra sonuna kadar 1 düz 1 ters olarak örüyorsunuz. Arka sırasında ise sıra sonuna kadar 1 ters 1 düz olarak örüyorsunuz. Bu iki turun tekrarından oluşuyor model. Oldukça kolay. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirler. Örgünün mantığı düz ilmeklerin üzerine ters , ters ilmeklerin üzerine düz geliyor. Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

Şimdi sırada pirinç örgü ile yapılmış çok şık bir hırka modeli var. Sayılar ve yapılışı ayrıntılı bir şekilde yok. Ama sizler örmek istediğiniz bedene göre ayarlayabilirsiniz. Sizler da yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.  Yapılışı aşağıda şema olarak verilmiştir. Resmi inceleyerek yapabilirsiniz.

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 6

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 5

İşte sizlere örgü hırka modelleri. Örüp bitirdiğinizde çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. Sevdiğiniz renklerde, sezonun moda renklerinden örerek hazır almış gibi çok şık örgüler yapabilirsiniz. Hatta hazırdan daha güzel ve kendi emeğiniz. Pirinç örgü uyguladığınız örgü modellerini bizimle paylaşmayı unutmayın.

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 2

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 1

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri

 

Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri 3

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/tnn1952/post389783906/

Benzer İçerikler
4 thoughts on “Videolu, Pirinç Örgü Hırka Modelleri”
 1. eminekurt dedi ki:

  modellerini,z güzel

  1. Melek dedi ki:

   Çok teşekkür ederiz Emine Hanım.

 2. Derya dedi ki:

  Bu hırkanın ölçülerini ve kaç ilmek kesilmesi gerektiğini verebilirmisiniz,çok güzel bir model ama,tam anlayamadım,şimdiden teşekkürler.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Derya Hanım. Hırkanın tam olarak yapılışı yok. Siz örmek istediğiniz bedene göre ilmek sayılarını ,kesmeleri ayarlayabilirsiniz. Daha önce ördüğünüz bir örgü varsa onu ölçü olarak kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler