Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hırka Modelleri Örgü

Hırka modellerinden tığ işi ile yaptığımız bir tarif daha hazırladık. Şiş örgü modelleri ile de hırkayı örüp üzerini aynı modelde olduğu gibi süsleyebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi ile yapılmış bir örnek. Çok güzel. Hırkanın beden kısmı ise trabzanlarla örülmüş. Az öncede dediğimiz gibi şiş ile düz bir hırka örüp üzerini motiflerle süsleyebilirsiniz. Kürklü örgü hırka yapılışı da düz kafes örüp üzerinden kürkleri geçirerek yaptığımız bir hırka. Bebek örgüleri süslemesi hırka örneği paylaşmıştık. Yine tığ veya şiş ile ördüğünüz hırkaları aynı şekilde el nakışı modelleri ile süsleyebilirsiniz. Şimdi değişik ve yeni model olan hırka modelleri örgü örneğinin tarifine geçelim.

Tığ İşi Hırka Modelleri

Hırka modelleri örgü örneğinden çok değişik ve güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. İsterseniz bütün olarak tığ veya şiş ile örüp üzerine motifleri sonradan dikerek ekleyebilirsiniz. Veya motifleri örüp diğer kısımları üzerine örebilirsiniz. Gardırobunuzda böyle bir modele yer verebilirsiniz. El örgüsü hırka modellerini seviyorsanız bu model örülecek modeller arasında.

Hırka modelleri örgü örneğimizin şeması ile başlayalım.

Hırka Modelleri Örgü 3

Hırka için kullandığımız diğer şemalar ise aşağıdaki gibi.

Hırka Modelleri Örgü 1

Hırka Modelleri Örgü 2

Hırka Modelleri Örgü 4

 

Çok güzel bir hırka. Bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Kendi bedeninize göze zincirleri ayarlayarak örebilirsiniz. Bence şiş örgü ile hırkayı örüp üzerine motifleri tığ ile örüp diktiğimizde de çok güzel duracaktır. İşte hırkamızın bitmiş hali.  Çok güzel değil mi.

Hırka Modelleri Örgü 7

Hırka Modelleri Örgü 9

Hırka Modelleri Örgü 10

Hırka Modelleri Örgü 8

Hırka Modelleri Örgü 6

Hırka Modelleri Örgü 5

Hırka Modelleri Örgü

Kaynak : https://www.patronesgratisdetejido.com/2017/09/cardigan-largo-con-grannys-crochet.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler