Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Etek – Ceket Modelleri

Anlatımlı örgü etek- hırka modelleri yapılışı hazırladık. Bildiğimiz motiften oluşuyor. Yapılışını çok araştırdım ama birazdan paylaşacağımız fotoğraflardan başka bir yapılışına dair açıklama bulamadım. Fotoğraflar oldukça net. Fotoğraflara bakarak da kendiniz için örebilirsiniz. Motifi birçok örnekte kullanıyoruz. Bildiğimiz bir motif. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Bu güzel motiften kendimize etek ve ceket örüyoruz. Örgü etek modellerini istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Renk renk de örebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motif çeşitleri ile kırlentler, hırkalar, battaniyeler, yelekler ördük kendimize. Şimdi o modeller arasına yeni örnekleri ekliyoruz. Ceket ve etek. Anlatımlı örgü etek- hırka modelleri yapılışına geçmeden önce biraz daha önce paylaştığımız örgülerden bahsetmek istiyorum. Kendinize ünlü markaların örgü ceket modellerinden örebilirsiniz. Çok fazla fiyatlar ödemeye gerek yok. Daha ucuza mal ederek kendimiz örebiliriz. Ünlü bir markaya ait olan tığ işi örgü hırka modeli nasıl yapılır inceleyerek örebilirsiniz. Örgü etek modelleri için şiş örgüler tığ işi örgüler tekniklerini kullanabilirsiniz. Örgü etek yapımı anlatımlı model tığ ile örülmüş güzel bir örnek. Etek boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Örgü Etek- Ceket Nasıl Yapılır?

Hanım dilendi bey beğendi motifi ile iki güzel örneğin daha yapılışını paylaşıyoruz. Şemada motifin nasıl yapıldığını vereceğiz. Çok ayrıntılı bir yapılışı yok maalesef. Ama örnek açık, fotoğraflarda belli. Biraz örgü biliyorsanız bu örneğe kendiniz için örebilirsiniz. Anlatımlı örgü etek –  ceket modelleri için kullanacağımız şema ile başlayalım.

Anlatımlı Örgü Etek - Hırka Modelleri

Anlatımlı Örgü Etek - Hırka Modelleri 5

Ceket ve etekte kullandığımız şemalar bunlar. Şimdi örüp bitirdiğimizde nasıl görünecek onu görelim. Eteğin ve ceketin önden ve arkadan görünüşünü görelim. Arkayı da önde olduğu gibi iki motif ile örüp yanlardan dikerek birleştirebilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Etek - Hırka Modelleri 4

Anlatımlı Örgü Etek - Hırka Modelleri 3

Anlatımlı Örgü Etek - Hırka Modelleri 2

Anlatımlı Örgü Etek - Hırka Modelleri 1

Kaynak: https://www.liveinternet.ru/users/zhivaya_reka/post252716346/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler