Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Hırka Yapılışı

Örgü hırka modellerinden çok zarif bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Dantel hırka yapılışı. Yaz kış kullanacağımız örneklerden. Gömleklerle, elbiselerle… Birçok şekilde kullanabiliriz. Dantel hırka yapılışını şemalı olarak hazırladık. Hırka modelleri için pamuklu ipler kullanabiliriz. Yazlık örgülerde keten iplerde, ipek iplerde muhteşem oluyor. Kış için ördüğümüzde yünlü karışımlı ipler seçebiliriz. El örgü hırka yapımı için ip seçeneği oldukça fazla. Hırka için beğendiğiniz tığ işi örnekleri kullanabilirsiniz. Kumaş eklemeleri, fisto, dantel eklemeleri yapabilirsiniz. Örgü modelleri ve yapılışlarından değişik örgüler, hırkalar arıyorsanız yıldız örgü hırka yapımını örmekle işe başlayabilirsiniz. Dantel ipleriyle örülmüş yeni, değişik hırkalardan. Dantel hırka örneği için iplerimizi hazırlayalım. Sonrasında yavaş yavaş örmeye başlayabiliriz.

Örgü Bayan Hırka Yapılışı

XS bedenden 5XL bedene kadar ölçüleri bulunan şemalı anlatımlı herkesin rahatlıkla örebileceği hırkalardan. Örgüye yeni başlayanlar örneği çıkartarak kesim yapmadan düz örüp düşük kol örgü modellerine çevirebilirler. Örgü yelek modellerinde, etol şal modellerinde de güzel duracak modellerden.

Dantel Hırka Yapılışı 1

Hırkamızın şeması yukarıdaki gibi. Alize iplerle şal modellerinde de kullanabiliriz. Çok şık olur. Yeleklerde, bebek örgülerinde, bebek yelek ve hırkalarında da güzel durur.

Dantel Hırka Yapılışı

Hırkada ölçüler yukarıdaki gibi. Kendi bedeninize uygun cm ölçülerini kullanabilirsiniz. İlk renk XS- S beden için sırasıyla devam ederek M, L, XL, 2-3 XL, 4-5 XL. Buna uygun olarak örmeye başlayabilirsiniz. Hırka 5 mm tığla, pamuklu iplik kullanılarak örülmüş.

Dantel Hırka Yapılışı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-on-the-lace-cardigan/BRC0129-000032M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler