Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden kolay hırka yapımıyla devam ediyoruz. Tığ ile hırka yapımı anlatımlı modeli resimlerle ve videoyla hazırladık. Beğendiğiniz tığ işi örneklerle sizde aynı tarzda hırkalar örebilirsiniz. Örgü hırka modellerinde veya farklı örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabileceğimiz anlatımlı birçok örnek paylaştık. Hırka dahil bebek örgüleri, battaniyeler, yelekler gibi birçok modelde kullanabiliriz. Dantel hırka yapılışı beğendiğimiz her yaşa göre uyarlayarak öreceğimiz örneklerden. Hırkayı tamamladığımızda ön patta, kollarda ve etek ucunda kenar oyası modellerinden kullanmıştık. Örgü ceket yapımı anlatımlı hırkamızsa motiflerle düz tığ örneklerini bir arada kullandığımız hırkalardan. Her zaman olduğu gibi bugünde söylediğimizde daha çok modelin yapılışına önceki tariflerden ulaşabilirsiniz. Şimdi tığ ile hırka modellerinden yeni modelin anlatımına geçiyoruz.

Tığ İle Hırka Nasıl Yapılır?

Yazlık kolay hırka için batik ipler kullanıyoruz. Birazdan ölçülere değineceğiz. Hırkayı yakından resimlerle inceleyeceğiz. Annelerimize, kendimize ve çocuklarımıza beden ölçülerini ayarlayarak keyifle örebiliriz. İp tercihi olarak öreceğimiz kişilerin sevdiği renklerden tercih edebiliriz. Tığ ile hırka yapımı anlatımlı model tek parça halinde örülen kolay hırkalardan. Çünkü az önce de dediğimiz gibi koldan başlanarak tek parça halinde örülüyor.

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı

Bu yüzden her yaşa göre her bedene göre ayarlayarak örmesi daha kolay olacaktır. Hırka 2 tur tekrarıyla örülüyor. Oldukça kolay. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla kendilerine bu hırkadan örebilirler. Hırka hafif ve havadar. Bu yüzden hırka ilkbahar ve yaz ayları için kullanılacak harika bir hırka yapar. Mükemmel bir sonuç için hırkada gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Gerdirme nasıl yapılıyor birazdan videodan öğreneceğiz.

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 2

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 1

Anneler günü hediyesi olarak el örgü hırka muhteşem bir fikir olacaktık.

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 12

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 9

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 11

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 10

Hırkada iplik olarak % 70 pamuk % 30 keten kullanılmış. Tığ  olarak ise 4.5 mm tercih edilmiş. 4.5 mm tığ ölçülerine uygun ipler seçebilirsiniz.

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 13

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 4

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 8

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 6

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 7

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 5

Tığ İle Hırka Yapımı Anlatımlı 3

İlk kısımlarda hırka için gerekli bilgilere değindik. İp ve tığ ölçüsüne değindik. İkinci olaraksa hırkamızı örmeye geçelim. Malzemelerimiz hazırsa hemen altta detaylarıyla tığ ile hırka yapımı anlatımlı modeli izleyelim. Böylece istediğimiz bedene uygun hırkayı daha kolayca örebiliriz. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.mjsoffthehookdesigns.com/crochet-cabot-trail-cardigan/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler